Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mutsy Evo Urban Nomad - pranie VANIČKY - dá sa oprať strieška, vonkajšie poťahy?

Zodpovedané
9. jún 2020

Dobry den,

uz som sa pytala na pranie ale zabudla som uviest ze ma zaujima vanicka, nie sportova cast. Vnutro sa da vybrat - ale co strieska a vonkajsia cast vanicky? Striesku neviem dat dole - su tam sroby, mam ju teda odsrobovat? A co vonkajsia cast vanicky - to sa neda dat dole a oprat v pracke?

Dakujem

Ahoj!

Hlboká vanička Mutsy Evo umožňuje pranie IBA vnútornej, odopnuteľnej výplňovej časti a obalu matraca. Bohužiaľ, zvyšné textílie nie je bez ich zničenia, vyblednutia, možného poškodenia nijak realisticky vyzvliecť a oprať v práčke, a vlastne ani v rukách nie.

Vonkajšie textílie sú napevno - tam odporučím práve ten tepovací sprej z DM alebo Lidl, ktorý po navlhčení vkefkuješ, necháš pôsobiť, vytrieš namokro, potom na sucho, a po čiastočnom prwshcnutí povrch ešte povysávaš. Aj pri horších fľakoch sa mne osvedčil - možno to totiž zopakovať a všetko šponavé mi takto vyšlo.

Strieška detto. Ja osobne neradím veci, čo sú napevno prišróbované a bez možnosti vyzvliecť spevňovacie dróty, dávať dole. Riskuješ okrem vyblednutia, potrhania v práčke, aj situáciu, keď to nebudeš vedieť dať naspäť, alebo si musíš spraviť na vybraťtie vypevnení diery (prípadne výstuže zlomíš v práčke). Ak aj výrobca v návode vyslovene uvádza, že prať sa to môže iba jemne ručne, tak po zničení ani záruka nepomôže (v takomto prípade). Takže len kefka, ruky, sprej, vysávač.

Mrzí ma, ak som nepotešila, ale takto je to s väčšinou striešok a úplne všetkými vonkajšími poťahmi vaničiek.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.