Nafukovacie vs. penové kolesá u kombinovaného kočíka - modelu ABC Design Salsa 4/Salsa 4 Air. Aké vybrať?

Zodpovedané
24. apr 2020

Ahoj Eli.

Cakame v lete prve babatko a viacmenej uz mame vybraty kocik ABC Desing Salsa. Splna nase kriteria co sa tyka velkosti vanicky, sedaku, velka strieska, a aj to odpruzenie. Zaujala ma vsak Fashion rada od ABC, priznavam, ze hlavne kvoli designu, konkretne model Salsa Air. Zacala som teda viac porovnavat typ kolies oproti obycajnej Salse - nafukovacie vs. penove. Vies mi povedat nejake vyhody/nevyhody? Pripadne co je vhodnejsie pre kocikovanie aj v lesoch v okoli Bratislavy?

Vsade sa docitam, ze nafukovacie kolesa su viac terenne - neviem si vsak predstavit, aky narocny teren uz vyzaduje, alebo je lepsie schodny s nafukovacimi, alebo ci by mi stacili aj obycajne penove na mesto, mestske lesy a pripadne vylety. Necakam ziadnu vysokohorsku turistiku, ale ani promenadovanie sa po nakupnom centre.

Hlavne v tejto situacii, aka je, budeme asi kocikovat skor niekde v prirode mimo civilizacie, zvazujem preto, ci by tych par kil navyse na Salse Air stalo za to. Budem rada ak by si dala nejake odporucania co sa tyka vyberu typu kolies.

Dakujem a pekny den.

Ahoj,

ABC Design Salsa 4 je naozaj pekný výber. A ako spomínaš, vyberala si aj kvôli odpruženiu a to je za mňa aj s tými penovými kolesami úplne ok na používanie v meste. Ak neplánuješ nijaký zásadný terén, ja by som ostala pri penových. Prečo? Sú v prvom rade ľahšie. Je to veľká úľava, nakladať ľahší kočík, tlačiť do kopca ľahší kočík, celkovo manipulácia s ľahším kočíkom je jednoducho taká šikovná.

ABC Design Salsa 4

Nafukovacie kolesá modelu ABC Design Salsa 4 Air, aj keď Fashion edície sa ti páčia (aj mne), sú trochu záťažou.
Prvá je hrozba defektu. To sa môže aj nemusí podariť, ale predsa, ak, tak to treba riešiť.
Ďalej tá váha, ktorá bude automaticky vyššia.

Naopak pozitívom by to bolo, ak by ste bývali na dedine, na mieste s brutálne rozbitými cestami, často chodili do lesa. V takom prípade je vyššia váha tak trochu potreba - dodáva stabilitu. A niektorí, najmä tatinovia, radi držia ťažší, pevnejšie pôsobiaci kočík “tank”. Jedine teda, že by ste tie výlety mimo civilizácie ozaj plánovali na každý deň a na náročnejší terén.

Za mňa teda pena. Sama som Bratislavčanka a áno, mali sme aj nafučky, ale prišlo mi to v konečnom dôsledku ťažší a zbytočnejšie, než bolo potreba. Nakoniec som vždy bola radšej za penové alebo gumové kolesá.

ABC Design Salsa 4 Air

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli