Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Náhradné kolesá na športiak 4baby Rapid Premium, príp. čo s vyheglaným zadnými kolesami?

Zodpovedané
7. aug 2019

Dobry den,

mam sportovy kocik po dcerke, ktory teraz pouzivam aj pri syncekovi. Jedna sa o 4baby Rapid Premium a kupovany bol v roku 2016. Zboznujem ten kocik, vsetko mi vyhovuje, no "vyheglali" sa zadne kolesa, aj zacali pri zakrutach vrzgat. Nie je nejaka moznost kupit druhe? Alebo nejake univerzalne? Presla som na internete vsetko ale neviem nic najst.

Dakujem

Ahoj!

K 4baby Rapid Premium samotné kolesá na dokúpenie v ponuke nenájdeš. Maximum, čo si aj tak nemyslím, že sa podarí, je skúsiť kontaktovať distribútora u nás, či ti ich nevie doobjednať.

ALE! Ak sú vyhegané, s najväčšou pravdepodobnosťou sú vyjazdené a uvoľnené ložiská, úchyty, spoje a teda najmä plastové časti pripojenia kolies ku konštrukcii. Čo v praxi znamená, že aj keby si rovno kúpila nové kolesá, je možné, že problém vôbec nevyriešia.

K vŕzganiu -kočík treba pravidlne, raz za pár týždňov - mesiacov, podrobiť údržbe, najmä očisteniu spojov a ich premazaniu. Pomáha to vŕzganiu predísť, a môže pomôcť aj keď už nastalo. Každopádne premaž všetko (plastévé spoje silikónovým sprejom, kovové skôr WD-40 - a pozor so silikónovým sprejom pri kolesách), malo by to byť minimálne lepšie. (Sprievodca údržbou kočíka tu: https://www.modrykonik.sk/blog/eliniatko/articl...)

4baby Rapid je kočík lacnejší, jednoduchší - preto sa ani až tak nedivím, že už “dosluhuje”. Je aj tak vyrobený - mienený skôr pre jedno dieťatko, a starnutím plastov, zaťažovaním vyššou váhou jednoducho už celý povoľuje (najmä po troch rokoch). Odporúča preto skôr sa obzrieť po novom, ak je problém s kolesami vážny, a nie skúšať nahradiť kolesá, čo ani nemusí pomôcť. Skús kuk na nový
Baby Design Coco či Baby Design Sway, Kinderkraft Grande prípadne Lionelo Annet ako náhrady podobnej cenovej kategórie.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.