Náročný výber 3kombi do 1500eur - polohovateľné vajíčko, priestranná vanička, nekorýtko, jednoručné skladanie, terén

Zodpovedané
9. aug 2020

Zdravím Vás,

potrebovala by som veľmi poradiť. Čakám naše prvé bábo v novembri. Hľadám kombinovaný kočík - ideálne trojkombináciu s takýmito požiadavkami:
1. vajíčko mimo auta do ľahu, ak bude ľah aj v aute - ideálne, ale bez izofixu. Pozerala som Cybex Cloud Q,Kiddy Evoluna...
2. vanička - ideálne veľká aj na dĺžku aj na šírku (potrebujem tam dať fusak a sme s manželom dlhí... takže si myslím,že bude aj drobec). Pozerala som Cybex Priam má 78 cm vnútorný rozmer... Aj Easywalker Harvey 2, ale tam má vanička len 71 cm a je veľmi úzka...
3. športová časť - otočná, do úplného ľahu, veľká strieška, dĺžka chrbta min. 50cm, dĺžka od sedadla po nohy min. 40 cm. Kočiar by sa mal dať skladať jednou rukou, aj so športovou časťou, ale aby sa zakaždým nešúchala rúčka madla po zemi, mohol by mať bočnú poistku, aby sa neroztváral pri presune do kufra a mal by byť ľahký (veľmi často cestujeme), vhodný aj do mesta aj do terénu - les... Pozerala som Cybex Priam (vadí mi trochu kývanie madla), ďalej Stokke Trailz (obrovský na skladanie), Easywalker Harvey 2 (skvelý na skladanie, priam úžasný, ale má korýtkové sedenie a malú vaničku), Inglesina Aptica (krátke nohy, strieška je úplne labilná).

Už som zúfalá z výberu... Prosím poraďte🙏🍀

Ahoj,

ak si želáš vajíčko s polohovaním aj v aute, voľba je v podstate jasná - buď to bude Joie i-Level alebo Kiddy Evolution Pro 2 (iné túto možnosť neponúkajú, Cloud napolohuješ iba vonku z auta, na konštrukcii). Obe sú to kvalitné vajíčka a pasujú na koncovku - adaptéry typu Maxi-Cosi, ktoré ponúka väčšina dobrých kočíkov, takže tak to je jednoduché a vybavené.

Veľká a pohodlná vanička pre novembrové bábätko nie je potrebnou. Bábo bude na zimu maličké, zmestí sa do fakt fakt každej, hoc aj maličkej vaničky i s fusakom. Viem to, mám troch a jeden je novembrový, a všetci to boli veľké bábätká (pri nar. okolo 4 kg) - aj v priemernej/menšej vaničke 73,5 cm vydržali 7,5 mesiaca a to aj s fusakom (druhí synovia boli májoví). Takže vaničky by som ako ultraprioritu, čo sa veľkosti týka, nedávala, a sústredila by som sa na športovú časť.

Tam je ďalšia vec na zváženie - chceš skladanie aj so športiakom a vhodnosť aj do terénu, ale zároveň by mal byť ľahký a skladateľný jednou rukou. Je to veľmi málo možné.

Jedným z mála a ten aj odporučím by bol Baby Jogger City Premier. Potom by som zvážila aj modely bez jednoručného skladania a váhu by som brala ako kompromis (nemal by byť priťažký, ale do lesa ľahunký byť proste nemôže, bude rozheganý a hrkálkový). Preto odporučím Emmaljunga NXT60 F. Splní ti mnoho a je to ultra kvalitný kočík.

Baby Jogger City Premier

Emmaljunga NXT60 Flat

A ešte odporučím štýlovku, no ľahkú a zároveň pekné jazdné vlastnosti - Gesslein FX4 Life.

Gesslein FX4 Life

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli