Odporučili by ste Moon Scala 2019? Resp. aký podobný, kvalitnejší model?

Zodpovedané
6. jún 2019

Ahoj,

prosím o radu ohľadom kočíka Moon Scala 2019. Dizajnovo sa nám s manželom veľmi páči, ale čítala som pár nelichotivých recenzií na údajné vŕzganie konštrukcie - tie boli písané na Moon Scala 2018. Tak máme trochu obavu, či sme vybrali dobre.

Nie je to určite najdrahší kočík, ale zase ani najlacnejší, preto ak by ste mi poradili niečo obdobné - o čom ste presvedčená, že je kvalitnejšie, tak by som bola vďačná.

Hlavne sa nám jedná o to, aby kočík nebol taký malý ako napr. Joolz Hub, a tiež aby nemal korýtkové sedenie v športovej verzii.

Ďakujem

Ahoj,

Moon Scala je dizajnovo podarený model - je však, na to, že použitie je viac-menej mestské, podľa mňa prirobustný a možno aj trochu ťažký. Šírka konštrukcie cez 62 cm mi príde trochu moc, tak aby si s tým rátala (pocítiš pri manévrovaní v stiesnených priestoroch). Mne to tak príde, že ‘nižší’ model Moon Nuova ti spraví rovnakú službu, no stojí i zaberie trošku menej. Alebo potom, ak robustný Moon, tak možno skôr Solitaire so špecifickým a úspornejším skladaním.

Moon Scala

Moon Nuova

Moon Solitaire

Každopádne Scala nie je zlý kočík, takže aj keď ho nakoniec vyberieš, bude to ok. Čo sa vŕzgania konštrukcie týka, nijak obzvlášť som o tom nepočula - možno chyba niektorých kusov? Obvykle sa to ale dá riešiť premazaním. O závažnejšej zmene ročníka 2019 neviem.

Podobným, no podľa mňa praktickejšie spracovaným typom by bola ABC Design Salsa 4 či prémiovejšia variácia Salsa 4 Air s prešívanými poťahmi a nafukovacími kolesami.
Výhodou je, že sú oproti Moon-om podstatne viac odpružené.

Concord Wanderer/ Camino by tiež mohol byť zaujímavou možnosťou.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Concord Wanderer

Concord Camino

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli