Odpružený kombi kočík, no modernejší (nepoľský) - existuje nejaký hojdavého typu?

Zodpovedané
20. dec 2019

Ahoj,

mne aj mojim deťom sa na uspávanie veľmi páčilo odpruženie ako majú kočíky typu Riko a pod. 🙂 No pre tretie dieťatko by sme chceli niečo kompaktnejšie, skladnejšie do auta, bez plastovej vaničky... Existujú aj iné typy kombinovaných kočíkov, ktoré majú takéto super odpruženie?

Ďakujem.

Ahoj,

no, nie je ich veľa a čo je ešte dôležitejšie, tak treba rátať s tým, že to nebudú tie úplne najmenšie a najľahšie modely. Je to dané tým, že hojdavá konštrukcia musí byť skôr robustnejšia, odolnejšia, a aj samotný mechanizmus odpruženia bude zaberať miesto a čosi vážiť.

Každopádne prvým moderným, aj keď nie najľahším ani najspratnejším (no bez kolies je úplne ok) by bol Britax Go/ Go Next/ Go Big. Úžasný, i keď nie najlacnejší kočík, s perfektným odpružením, jazdnými vlastnosťami, priestranný sedákom i košíkom. Jednoducho je to fantastický model a ja ho vrelo odporúčam, ak si ho (hoc bazárový) môžeš dovoliť a dizajnovo si s ním ok. Viem ti sľúbiť, že spokojná s najväčšou pravdepodobnosťou budeš.

Britax Go

Britax Go Next

Britax Go Big

Druhým v podstate hojdavým kočíkom by bol ABC Design Salsa 4 - ľahší (pod 12 kg), praktický, pekný a nie najdrahší. Myslím, že by ťa mohol uspokojiť.

ABC Design Salsa 4

Mimo toho sú aj kočíky s ok odpružením, ale v tých moderných ich nebude viac takých ozaj že hojdavých. Potom jedine aj u nepoľských značiek, zasa nejaké retro, alebo retrom inšpirované modely. Takže ja osobne by som šla do niektorého z horeuvedených dvoch. Alebo potom vziať odpružený, ale nehojdavý kočík/konštrukciu - na jemné pohojdanie aj tak postačí (a často deťom aj tak stačí len chodiť po tráve, aspoň tým mojim 😀 ).
Tam kuk napr. taký Easywalker Harvey.

Easywalker Harvey

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli