Otočný športový kočík pre 9m synčeka - predčasniatko s rovným ľahom. Joolz Hub?

Zodpovedané
17. jún 2020

Ahoj Eli,

chcela by som poradiť ohľadom kočíka pre 9mesačného synčeka (70 cm a 6600 g). Teraz máme Bugaboo Buffalo a som s ním veľmi spokojná, ale čo chvíľa sa už synček nezmestí do vaničky a korýtkove sedenie nám fyzioterapeutka zatiaľ neodporúča, nakoľko synček ešte nesedí a ani si nedrží hlavičku (je predčasne narodený). Takže hľadám niečo, čo dám do úplného ľahu - a otočné v oboch smeroch, aby kočík zvládol aj nejaký ten terén. A aby bol aj ľahší a rýchlo ho zložím a naložím do auta lebo často chodíme k lekárovi.

Zatiaľ čo som pozerala, tak sa mi celkom zapáčil Joolz Hub, prípadne si nechám poradiť aj iný 🙂.

Ďakujem krásne

Ahoj,

Joolz Hub je jednoznačne dobrá voľba - ako pohodlím pre menšie dieťatko, tak aj kvalitou a jazdnými vlastnosťami (+skladnosť je tiež super). Varujem možno pred terénnosťou - aj keď nerovnosti prejde, určite nerátaj s nejakým zásadnejším terénom. Kolesá sú menšie, preto je to najmä kočík menší, čo zvládne aj horšie chodníky alebo občasnú trávu. Ale teda oproti tvojmu Bugaboo Buffalo to nie je žiadny tereňák. Ak je to tak, ako to je, dobre, budeš spokojná a môžem ti ho odporučiť.

Joolz Hub+

Bugaboo Buffalo

Z terénnejších modelov odporučím asi najmä Emmaljunga NXT60 F. S ním fakt, aj v závislosti od kolies, prejdeš všeličo. Jasné ale, že je od Hub-u ťažší.

Emmaljunga NXT60 Flat

Z lacnejších možno stojí za zváženie Joie Versatrax (ale rátaj s tým, že je to taký “obyčajnejší” kočík).

Joie Versatrax

Z drahších ešte odporúčam Nuna Triv.

Nuna Triv

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli