Otočný športový kočík pre staršie dieťa do 500 eur (aj bazárový) plus záložný do auta do 300 eur

Zodpovedané
29. nov 2019

Ahoj,

potrebovala by som poradiť. Syn bude mať dva roky, do trojkombinácie (Bebetto) už ho veľmi tlačím (s fusakom), ale jemu vyhovuje sedieť v protismere. Hľadám teda kočík, ktorý bude mať otočnú časť a zmestil by sa mi tam teraz s fusakom.

Má 12 kg, nie je to extra veľké dieťa. Synovi najmä vadí silný vietor (a tu teda fúka poriadne) kvôli zdravotnej stránke. Kočík potrebujem najmä do mesta, ale zas aj tam sú často neupravené chodníky. Keby sa dala ešte polohovať rúčka a mal aspoň stredný alebo väčší košík, keďže chodím často na nákup a nemusím všetko ťahať so sebou, a keby sa dal skladať do jednej časti (nemusí byť úplne mini skladný, to neočakávam). Cenovo do 500€, kľudne by som pozrela aj bazarový, potrebujem ho hlavne na zimu.

A keby si mi poradila ešte jeden záložný, čisto na vozenie po meste, nákupnom centre, výlete, dovolenke, ku svokrovcom keď ideme - tak nech nemusíme trepať veľký kočík, skôr niečo menšie. Tam mám limit nejakých 300€, keďže sa bude využívať menej 🙂 Polohovanie chrbátika by mohlo byť (na výletoch občas pospí) a košík aspoň na menší ruksak/tašku. Ten by som rada využila už do konca kočíkovania. Syn je v kočíku rád, takže určite minimálne rok na rýchle presuny využijeme.

Ahoj,

ja by som tu začala s tým, že dvojročného s akýmkoľvek hrubším fusakom bude problém pohodlne a s priestorom nazvyš narvať do akéhokoľvek otočného modelu.

A teda keď, tak ti treba taký mohutnejší (čo btw tvoje Bebetto Nico už tak trošku je na predstavu). Ja by som preto tu riešila keď tak Britax Go, Go Next, Go Big - keď tak nové či bazárové. Sedák je širší, tak by ste to mohli dať aj s tým fusakom. Fusak potom odporúčam niečo vrstvené, ako Lodger Bunker a nie nafučané páperové, čo ten priestor naviac ešte zaberie.

Bebetto Nico

Britax Go

Britax Go Next

Britax Go Big

Čo sa záložného, druhého športiaku do auta týka, ja by som tam riešila Greentom Upp Classic 2017, alebo potom z menších niečo s vyššou chrbtovou opierkou - Cybex Eezy S+, CBX Etu Plus alebo GB Qbit+.

Greentom Upp Classic 2017

Cybex Eezy S+

CBX Etu Plus

GB Qbit+ All-Terrain

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli