Oyster Zero alebo Moon Jet-R? Ktorý pre vyššiu postavu a na každodenné používanie?

Zodpovedané
26. aug 2019

Oyster Zero alebo Moon Jet-R - skúsenosti, jazdné vlastnosti? Hľadám kočík aj pre vyššiu postavu, odpruženie aspoň trochu (denné užívanie, spanie v kočíku).. Potrebujem, aby sa doň vošlo dvojročné dieťa - aj v zime, a aby prešiel aj zle odhrabané cesty v zime.

Ďakujem krásne za všetky informácie.

Ahoj,

neviem, či ťa poteším, ale podľa mňa kvôli dizajnu kolies, konkrétne medzier medzi nimi a ich hornými krytkami/úchytmi, podľa mňa na neodhrnutý sneh nie je ani Oyster Zero, ani Moon Jet-R. U oboch sa stáva, najmä pre menšie kolesá vpredu, že sa tam jednoducho sneh nahromadí - a kočík tak budeš tlačiť s námahou. Čo sa priestrannosti týka, oba sú v poriadku pre dvojročáka a aj na zimu. Sú to široké a pohodlné kočíky, takže pohodička. Oyster vedie podľa mňa v oblasti odpruženia - jazda je podľa mňa mäkšia, lepšia, aj ovládateľnosť a ťažisko; ale čo sa nastaviteľnej rúčky pre vysokých rodičov týka, tam má zasa plus Moon, keďže si ju vieš aj zvýšiť. Ja so 176 cm som bola s Oyster Zero ok, ale je to veľmi subjektívne - pri nenastaviteľnej rukoväti odporúčam, najmä ak si vysoká, kočík určite vyskúšať vopred.

Babystyle Oyster Zero

Moon Jet-R

Aby som dala inšpiráciu aj na iné, zimu lepšie zvládajúce modely, spomeniem pár kandidátov:

Emmaljunga NXT30 je robustnejší, resp. trochu ťažší kočík, ale vďaka kolesám prejde všetko a ložná plocha je fakt super. Takže z netradičnejších by aj toto bola super voľba, najmä na to spanie v kočíku a prechod snehom.

Emmaljunga NXT30

Takisto kvôli snehu, ako aj dlhej a širokej ložnej ploche, spomeniem aj obľúbený Britax B-Motion Plus (kľudne aj v trojkolesovej verzii). Určite stojí minimálne na zváženie, ak to spanie v kočíku a tiež terén a sneh, sú prioritou.

Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion 3 Plus

ABC Design Okini by mohol sadnúť, aj keď - je to otvorenejší kočík, takže fusak tam isto využiješ. Plocha je fajn a kolesá ujdú. Na zváženie je aj, síce neodpružený, ale s nafukovačkami v pohode ustáteľný Valco Snap 4 Trend.

ABC Design Okini

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

A spomenúť musím aj Baby Jogger City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Z lacnejších by som určite kuk aj na Lionelo Annet Tour - väčšie kolesá a super strieška plus úplný ľah vám jednoznačne poslúžia. Jedná sa ale o jednoduchší kočík, vďaka čomu je ale za super cenu.

Lionelo Annet Tour

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli