Peg-Pérego Ypsi vs. Cybex Balios S - aký športový kočík pre štvormesačnú (namiesto nášho Concord Wanderer)?

Zodpovedané
3. dec 2020

Zdravím Eli.

Máme 5 mesačnú dcéru. Momentálne využívame 3kombinaciu od ruky Concord Wanderer - športovú časť, nakoľko vanička je už malá. Keďže o chvíľu bude malé aj vajíčko, chceme celú kombináciu posunúť ďalej a kúpiť nový športový kočík. Uvažujeme nad Peg-Pérego Ypsi a Cybex Balios. V jednom aj v druhom prípade je možnosť používania v smere aj proti smeru jazdy. Kočík by sme prevážali autom, MHD a vlakom nie.

Pre ktorú z možností sa rozhodnúť a prečo? Resp. je niečo podobné vhodnejšie?
Vďaka za odpoveď

Ahoj,

je dobré si uvedomiť, že po Concord Wanderer bude Peg-Pérego Ypsi a aj Cybex Balios S také trochu hrkátko.

Wanderer je totiž pekne odpružený a mne PP kočíky akosi vadia. Je ich dosť počuť a po nejakom čase používania sa rozhrkajú.

Concord Wanderer

Okrem toho, Ypsi nie je naskladnejší model, tak neviem, či meniť Wanderer za Ypsi je akurát najpraktickejšie.

Peg-Pérego Ypsi

Možno otázka do pléna, prečo Wanderer meníš? Nevyhovuje ti? Podľa mňa fajn kočík, ktorý aj kde čo prejde. A športiak nie je vôbec zlý. Minimálne na začiatok nie. Ak meniť za niečo menšie, tak Balios S bude asi lepším nápadom.

Cybex Balios S

Inak by som takto nemenila. Ja osobne by som keď tak predala/darovala vaničku a vajíčko.

A ak mám navrhnúť ešte niečo iné, asi spomeniem skôr niečo ako Baby Jogger City Premier. Ten je aj schopný, ale pritom relatívne pekne skladný.

Baby Jogger City Premier

Easywalker Rudey by bol super, ale teda predáva sa len s vaničkou.

Easywalker Rudey

Gesslein FX4 Life je určite zaujímavý váhou.

Gesslein FX4 Life

Joie Versatrax je zaujímavý zasa cenou a dlhou ložnou plochou.

Joie Versatrax

Mnou navrhované mi prídu pevnejšie, tak asi najmä preto ich spomínam.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli