Pekný a praktický kombinovaný kočík pre prvé bábätko do 500€ - nájdem taký?

Zodpovedané
6. feb 2019

Ahoj,
hľadám kočík pre našu prvorodenú a mal by spĺňať tieto podmienky:

  • otočný v oboch smeroch jazdy
  • väčšie kolieska aj do horšieho terénu (možnosť aretácie)
  • nie moc nízky (obaja máme cez 175cm)
  • odpružený
  • ideálne v šedých farebných tónoch
  • do 500€
  • dvoj, alebo trojkombinácia, avšak na športovej časti mi záleží viac (keďže čakáme letné bábätko, do športovej časti pôjde v zime, takže potrebujeme aby bol priestranný a malinká v ňom nebola natlačená)
  • možnosť úplného ľahu, nie korýtko

Dizajnovo sa mi páčia kočíky od značky Moon, ale pozerala som aj značku Britax. Veľa žien si chváli Britax B-Motion 4+, ale na ňom ma odrádza sed len v jednom smere a nedoriešené kolmé sedenie. Taktiež sa mi páčil Britax Go Next, ktorý je síce úplne super praktický, ale dizajnovo pripomína kosačku :D

Zhrnuté, podčiarknuté... chcela by som kočík, ktorý je aj dizajnovo prijateľný a taktiež praktický. Snáď taký existuje. Ďakujem za rady.

Ahoj,

začnem takými obľúbenými klasikami v tejto cene, a to Cybex Balios S a Moon ReSea. Ponúkajú fajn cena - výkon, skladný a zároveň funkčne prijateľný športiak, moderný a pritom praktický dizajn (vrátane farieb) - sú však skôr mestskejšie.

Cybex Balios S

Moon ReSea

Možnosťou je aj ABC Design Condor. Zaujímavou novinkou je aj Kinderkraft Prime 2019, ktorý ťa myslím si poteší typom podvozku/kolies.

ABC Design Condor 4 (2017)

Kinderkraft Prime 2019

Britax Go Next je inak podľa mňa voľbou, ktorú by som len kvôli dizajnu nezahadzovala. Je to výborný kočík, aj keď - nespĺňa úplný ľah (no dá sa došiť). B-Motion Plus by som kvôli tebou spomínaným nevýhodám vylúčila (a tiež ťažisku, ktoré nie každému sadne).

Britax Go Next

Britax B-Motion 4 Plus

Ak už tento typ kočíka, možno stojí za zváženie Joie Mytrax, prípadne hybridný Casualplay LOOPi s Allroad nápravou.

Joie Mytrax

Casualplay LOOPi Allroad

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli