Petite&Mars Royal - názor, recenzia? Príp. aký iný, cenovo podobný športový kočík? Nafukovacích kolies sa bojím...

Zodpovedané
20. apr 2020

Ahoj,

uz si mala moznost oskusat tento novy typ kocika od P&M? Hladam sportovy kocik, kedze z dvojkombinacie mi nesadol kvoli malej strieske. Rozhodla som sa pre P&M. Kedze kamosky maju problem s nafukovacimi kolieskami, osmickovali a pod., tak som si vyhliadla Royal, ktory ich ma penove, ale odpruzene. Myslis, ze take su lepsie, ako neodpruzene nafukovacie? Dokonca ma dlhsiu striesku, ale co mi vadi je to, ze nema stresne okienko. Len neviem, nakolko by som ho vyuzivala.

Popripade mi vies navrhnut iny kocik? V tejto dobe si neviem osobne oskusat a som odkazana iba na recenzie. Este som pokukovala na Valco Snap4 Trend, len sa bojim, ze plastove kolieska budu hrkat - a s nafukovacimi je to uz ina cenova relacia. A bojim sa aj nafukovacich kvoli defektu alebo osmickam. A my sa prechadzame len po chodnikoch, ktore su zo zamkovky, cize relativne ok cesty.

Vdaka

Ahoj,

Petite&Mars Royal je taký príjemný športiak za fajn cenu, najmä teda na mestské použitie. Jazdu ti isto spríjemnia nie najmenšie kolesá aj odpruženie. Na druhú stranu určite nečakaj terénny komfort, na to kočík určený nie je. Takéto kolesá sú za mňa lepšie, ak teda konkrétne terén v lese (a iné náročné trasy) neplánuješ. Nafučky kočík zbytočne robia ťažším, väčším a niektorí ľudia aj defekty dostávajú. Na druhú stranu poznám aj maminy, čo defekt za celý kočíkovací čas nemali, tak je to aj dosť o šťastí, ale aj o (ne)prefukovaní kolies. Zámková dlažba, ktorú spomínaš, je náhodou dosť terén, čo sa otrasov týka - takže nafučky alebo odpruženie/dobré kolesá tam oceníš, keďže to je jena mini jamka za druhou.

Ale verím, že niečo také nemáte úplne všade naokolo a bežné chodníky zvládnete aj s Royal.

Petite&Mars Royal

Nemám pocit, že s klasickým Valco Snap Trend bez nafukovacích kolies si jazdne nejak zásadne pomôžeš. Ten má výhodu skôr v tej veľkej strieške, nižšej váhe a priestore v sedadle. Celkovo si myslím, že spokojná budeš aj s Royal.

Valco Baby Snap 4 Trend

Ja by som sa ešte pozerala na Britax B-Agile R, čo má kolesá gumené. Alebo potom niečo ako ABC Design Okini alebo Gesslein S4 Air+. To už je trochu drahší, ale aj lepší/vyšší a odolnejší model.

Britax B-Agile R

ABC Design Okini

Gesslein S4 Air+

A čo sa týka skúšania Royal - nie, nemala som možnosť, veď vieš aká je aktuálne situácia a teda, je to nový model. Mám ho vcelku naštudovaný a jasné ti bude, ako vyzerá a správa sa v ruke aj z tohto videa, kuk:

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli