Petite&Mars Street vs. Move - porovnanič športových kočíkov, príp. aký iný nehrkavý športiak s polohou ľahu..?

Zodpovedané
7. dec 2020

Ahoj,

rada by som sa spýtala na rozdiel medzi týmito dvoma kočíkmi. Ja som v popise nejaké veľké rozdiely nevidela 🙂 A keď tak, rada by som poradiť nejaký športový kočík v podobnej kategórii. Teraz mam Valco Snap 4 Trend a hrozne ma vytáča, jednak že hrká a jednak, že keď dcérka spi v ňom, tak sa mi prevažuje. Tak chcem iný, lebo už nemám na neho nervy 🤣

Chcem ľahký, nehrkavý, nemusí byť otočný v oboch smeroch - a nech sa dá dat do ľahu. Netreba mi ho na nejaký veľký terén, ale tak aspoň kúsok deravé chodníky by mohol zvládnuť.

Ďakujem

Ahoj,

ak je hrkanie a hlučnosť kočíka tvojou najväčšou výtkou, asi treba pozerať po čo najodpruženejšom, pevnom kočíku S ODPRUŽENÍM. Obvykle taký stojí viac peňazí (ako ktorý) a je aj ťažší.

Čo sa tvojho výberu týka, určite sú oba pevné - s tým ale, že odpruženie má iba Petite&Mars Move. Asi bude lepším výberom a určite to bude rozdiel oproti tvojmu kočíku. Aj keď má samozrejme svoje mušky, napr. pomerne krátke pásy na zapútanie dieťatka.

Petite&Mars Move

Petite&Mars Street by som asi skôr odporučila v lepšej Pluskovej verzii. Ak chceš nehrkavú jazdu, tak s nafukovacími Air koelsami. Tie základné nie sú nejaké top - resp. stačia, ale sú presne tie mestské, základné. Úplne tiché nebudú - hlavne nie, keď ani Street nie je odpružený model.

Petite&Mars Street+

Ak mám poradiť na porovnanie ešte niečo iné, skús sa pozrieť na BJ City Mini GT2. Jedná sa o športovejší a drahší model.

Baby Jogger City Mini GT2 Double

Okrem neho poradím kvalitu nemeckých kočíkov Gesslein S4.

Gesslein S4 Air+

Ak aj kompaktnosť je potreba, tak TFK Dot 2.

TFK Dot 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli