Pevný športiak s odpružením, bez polohovania pásom? BJ City Tour Lux či Cybex Balios S?

Zodpovedané
7. máj 2019

Ahoj,
chcela by som sa poradit, ci existuje nejaky sportak, ktory splna tieto poziadavky:

  • polohovanie noziciek
  • polohovanie chrbtovej opierky - nie na pas
  • do lahu (nie korytkove sedenie), na spanie pohodlny
  • nastavitelna vyska rukovate by bola vyhodou
  • odpruzeny
  • otocny byt moze aj nemusi
  • aby mal pevnu konstrukciu

Pripadne, je lepsi Baby Jogger City Tour Lux alebo Cybex Balios S?
Dakujem

Ahoj,

Cybex Balios S je taký mestský priemer. Je relatívne skladný, pohodlný, za dobrú cenu, veľká strieška. Je aj odpružený, aj keď hojdanie nečakaj. Záleží však od toho, čo berieš ako “pevnú konštrukciu”. Ja osobne za takú považujem niečo, čo dá aj terén, je také, na pocit dobre “usadené” na zemi za každých podmienok. Z tebou vybraných dvoch je to určite ten pevnejší model, ale vyslovene all-terrain kapacitu nemá. Pre tvoje kritériá je však rozhodne lepší.

Cybex Balios S

Baby Jogger City Tour Lux je malý, ultraskladný mestský kočík, ktorý by aj veľa tvojich požiadaviek splnil, ale určite by som ho nebrala ako kočík s pevnou konštrukciou.
Jasné, že sa nerozpadne, ale je to proste malý mestský kočík, tak ho aj treba brať. Rovnako sedadlová časť nie je akurát z tých najväčších. Nerátaj ani s veľmi citeľným odpružením.

Baby Jogger City Tour Lux

Z otočných športových kočíkov mi ako “pevný” ihneď napadne Emmaljunga Viking. Z neotočných modelov by som poradila Nuna Tavo, prípadne Baby Design Look Air (je to pás, ale s točivým mechanizmom) či Joie Mytrax.

Emmaljunga Viking

Nuna Tavo

Baby Design Look Air

Joie Mytrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli