Pohodlný športový kočík na dedinu, aký vybrať?

Zodpovedané
8. mar 2019

Ahoj!

Hľadám dobre odpružený športový kočík, ktorý:

  • zvládne terén na dedine,
  • je pohodlný,
  • má pevnú konštrukciu,
  • ľahko sa skladá,
  • dá sa dať do úplného ľahu,
  • má dlhšiu striešku,
  • kolesá možu byť aj nafukovacie alebo tie penové či gélové... len aby nehrkal.

Pozdáva sa mi Britax B-Motion aj B-Agile, Espiro Sonic, Camarelo Eos... niečo nie veľmi drahé.
Rada si nechám poradiť.
Ďakujem

Ahoj,

začnem vylúčením Britax B-Agile, čo je vyslovene mestský tvrdý kočík s umelými kolieskami.

Britax B-Agile 4

B-Motion je určite terénnejšou voľbou, ale odpruženie musím povedať veľmi cítiť nie je, tak aby si na to prípadne bola pripravená. Podobným, celkom vhodným typom je aj Joie Mytrax.

Britax B-Motion 4

Joie Mytrax

Espiro Sonic je dobrou a priestrannou voľbou, no do terénu určite skôr odporučím verziu Sonic Air s nafukovacími kolesami. Bude to podstatne pohodlnejšie.

Espiro Sonic 2016

Espiro Sonic Air

Camarelo Eos je na dedinu určite pohodlnejšou a pri jazde mäkšou voľbou. Odrádza ma pri ňom len akoby nižšia kvalita prevedenia a poťahových materiálov, ako aj pomerne krátka chrbtová opierka chrbta (41 cm). Staršiemu či vyššiemu/dlhšiemu dieťatku môže byť sedák jednoducho malý či nepohodlný.

Camarelo Eos

Nejakými ďalšími modelmi na inšpiráciu by mohli byť Coletto Joggy či Concord Wanderer.

Coletto Joggy

Concord Wanderer

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli