Porovnanie - Cybex Balios S, Zopa Evoque a Mee-go Kangaroo?

Zodpovedané
6. mar 2019

Ahoj Eli,

chcela by som vedieť tvoj názor na tieto 3 kočíky. Áno, každý je z iného súdku - Cybex klasika, Zopa a Mee-go, resp. Venice Child sú korýtkové. Ktorý by si mi odporučila? Cybex Balios S Denim a Zopa Evoque sú v podobnej cenovej kategórii. Mee-go viem kúpiť tiež presne v tej cene, síce nie nový, ale bazárový, no nič mu nie je. Ďakujem za tvoj názor.

Ahoj,

Cybex Balios S je aktuálne kočíkom otočnej kategórie s najlepším pomerom cena-výkon. Je dostatočne kvalitný, funkčný a priestranný s množstvom vychytaných detailov (ako veľká strieška i košík) a nie je drahý. Okrem toho pomáha aj vylepšené odpruženie, aj keď kolesá sú vyslovene mestské. Ja osobne si myslím, že v tejto sume je to skvelý kočík a rovno ti ho odporučím - alebo si ho choď aspoň pozrieť naživo.

Cybex Balios S

Zopa Evoque je väčší a vyšší kočík, ale aj ťažší (výrobca radšej neudáva váhu so sedadlom) a omnoho menej skladný. Je to aj tým, že na rozdiel od Cybexu sa jeho sedadlo neskladá. Naviac je z môjho pohľadu aj menšie - tým, že je to korýtko, ale aj spôsobom a prevedením - a strieška by podľa mňa mala byť dlhšia.

Zopa Evoque

Mee-go Kangaroo podľa mňa vyzerá super (skúšala som ho aj naživo a je impozantný), ale na jeho cenu (hovorím teraz o novom) podľa mňa nemá. Je na mňa prirobustný a veľký po zložení, pretože ostane dlhým (na výšku) a sedadlo musíš pred skladaním oddeliť (dá sa aj nechať, ale potom je ešte väčší). Určite je to zaujímavý model s množstvom funkcií, ale to sú i ostatné. Ja osobne by som tento vylúčila.

Mee-go Kangaroo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli