Porovnanie kombinovaných kočíkov - Joie Versatrax, ABC Design Salsa 4, Easywalker Rudey

Zodpovedané
13. jan 2021

Ahoj Eli,

zúžila som výber kočíka nakoniec na tieto tri - Joie Versatrax, ABC Design Salsa 4 a Easywalker Rudey. Chcela by som ťa ešte poprosiť o nejaké súhrnné porovnanie týchto kočíkov (váha, skladnosť, jednoduchosť ovládania, spôsob skladania, kvalita prevedenia, pomer cena/výkon, priestrannosť a dĺžka športovej časti, strieška a pod.).

Ktorý by si mi odporučila ty? Uvedomujem si cenové rozdiely kočíkov, ale neviem sa rozhodnúť, či mi napr. stojí za to si priplatiť a ísť do Easywalkera. Hľadala som nie príliš drahú dvojkombináciu, nekorýtko, 4 nenafukovacie kolesá, väčší košík, ľahké ovládanie a skladanie, príjemná váha a skladnosť, zvládanie mierneho terénu ako rozbité chodníky a výlety do prírody, kolmejší sed ak by sa dalo.

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

riešiš fakt dosť rôzne - cenovo, výkonnostne - kombinované kočíky.

Joie Versatrax je taký lacnejší a aj to na pár miestach cítiť. Super je na ňom ale pomer cena výkon, váha a relatívna skladnosť voči celkovej veľkosti. Tiež je dlhý ložnou plochou a má fantastický nákupný košík. Ak je cena pre teba dôležité kritérium a nie si na luxusné fičúrky náročná, je to dobrý kočík.

Joie Versatrax

ABC Design Salsa 4 je tiež super pomerom cena-výkon, ale v trošku väčšej, robustnejšej kategórii. Ozaj priestranné nadstavby, fajn odpruženie. Je to pekný kočík aj na nerovnosti a pre skôr vyšších rodičov.

ABC Design Salsa 4

Easywalker Rudey je nižší, ale solídny, pevný a na pocit robustnejší. Má aj odpruženie, aj super kôš, aj dlhšiu ložnú plochu. Dizajnovo je špecifický a strieška sa nie každému páči, plus je širší, takže nie je to mestský kočík na rýchle zatáčanie v uzulinkých uličkách. Ale do mesta aj na horšie chodníky a hlavne, ak potrebuješ niečo ozaj stabilné, na čo sa možno spoľahnúť, je super. Príde mi z nich aj taký “najluxusnejší”, čo sa materiálov týka. No a tie doplnky ako volant, LED svetlá… Je to veľmi fajn kočík, mám ho rada.

Easywalker Rudey

A určite stojín za to spomenúť aj Jané Muum. To je osvedčený všestranný, príjemný model. Ale ložnú plochu zasa má kratšiu.

Jané Muum V2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli