Priestranné vajíčko/autosedačka pre trojmesačnú, ktorá sa tlačí v Britax Römer Baby-Safe2 i-Size

Zodpovedané
20. nov 2019

Do auta máme vajíčko Britax Römer Baby-Safe2 i-Size, kde výrobca uvádza, že je určené do 83cm alebo 13kg. Naša malá ma len 3 mesiace, ale je to väčšie babo, má takmer 7 kg a 68 cm a nejak si neviem predstaviť ju v tomto vajíčku voziť do uvedených rozmerov, keďže už teraz mi tam chúďa príde taka natlačená a nohy jej trčia, obzvlášť, keď je teraz v zime naobliekaná.

Existuje nejaké priestrannejšie vajíčko/autosedačka vhodná od narodenia resp. od pár mesiacov, za ktorú by sme naše vajíčko mohli za nejaký čas vymeniť?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

začnem od tej, čo máš. Je to dobrá sedačka. Hoci výrobcom udávaná horná hranica je obvykle trochu prestrelená, resp. len drobnejšie alebo chudé detičky to reálne tak vydržia, nie je (pri lepších značkách) obvyklé, že by to bol až taký rozdiel - že by už v troch - štyroch mesiacoch dieťatko nevošlo.

Jedna vec - nohy trčať majú, musia, budú. To je ok a bezpečnosti to nijak neškodí, tak to má byť, veď dieťatko rastie a je v protismere. Tým sa netráp. Jediné podstatné je, aby netrčala cez okraj hlava.

Druhá vec - z hľadiska aj priestoru, ale najmä bezpečnosti, je priam až zakázané dávať dieťa do autosedačky naobliekané. Svetrík, možno vestička, ale to je všetko. “Nabombané” bábo vo veľkých overaloch a bundách sa v prípade nehody vie pásov vyšmyknúť a pod., takže sa to nemá. Treba radšej fusačik na autosedačku, alebo prehodiť deku/dve cez už pripútanú autosedačku. Takže to, aj priestorovo, veľmi pomôže, ver mi.

No a tretia vec - ak naozaj trváš na zmene, začnem vajíčkom, ktoré je asi najpriestrannejšie a to je Maxi-Cosi CabrioFix. Lepšie ako s ním už v kategórii vajíčok (autosedačiek 0+) nebudeš.

Ak by si zvážila aj väčšie, 0-18 kg autosedačky, ktoré ale istávajú v aute - nenaklikávaš ich na konštrukciu kočíka - Britax-Römer First Class Plus 2021. Alebo Joie Steadi,Joie Stages, Joie i-Spin Safe, Maxi-Cosi MiloFix a Maxi-Cosi Titan sú dobrými inšpiráciami. Tu záleží dosť aj od rozpočtu.

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix

Autosedačka Maxi-Cosi CabrioFix je vhodná pre deti od narodenia do 12 mesiacov (0 - 13 kg, do 75 cm).

Autosedačka Britax Römer First Class Plus

Autosedačka Britax Römer First Class Plus môže byť umiestnená proti smeru jazdy od narodenia do 13 kg a aj po smere jazdy od 9 do 18 kg.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

Autosedačka Joie Stages

Autosedačka Joie Stages je veľmi flexibilná autosedačka od 0 do 25 kg. Výrobca pochádza z Anglicka. Sedačku môžete použiť proti smeru jazdy od 0 do 18 kg a v smere jazdy od 9 do 25 kg.
Je tu možnosť dokúpenia isofixovej základne. Autosedačka má špeciálne oceľové výstuže zabudované vnútri plastovej škrupiny pre väčšiu odolnosť.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

Autosedačka Maxi-Cosi MiloFix

Autosedačka Maxi-Cosi MiloFix je vhodná od 0 do 18 kg. Do 13 kg sa používa proti smeru jazdy, potom sa otočí a používa sa v polohe po smere jazdy.

Autosedačka Maxi-Cosi Titan

Autosedačka Maxi-Cosi Titan je multi-veková autosedačka vhodná pre deti od 9 mesiacov do 12 rokov. Autosedačka sa používa najskôr s 5 bodovým pásom pre upevnenie dojčiat a batoliat. V staršom veku dieťaťa sa používa bežný trojbodový bezpečnostný pás vozidla.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute