Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priestranný golfový kočík pre rok a pol staré dieťa, s extra dlhou strieškou a pre vyššieho ocina

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

prosím poraďte PRIESTRANNÝ golfový kočík pre 1.5ročné dieťa, ktoré ma extra dlhú, rozložiteľnú striešku s vetraním a možnosťou polohovať. Taktiež aby bol ľahko ovládateľný pre vyššie osoby, nakoľko partner má 193 cm. Cenovo tak do 150 eur. Existuje také niečo?

Ahoj,

pre tak vysokého tatina bude trošku nekomfortná situácia pri úplne všetkých golfkách. Sú to už minimalistickejšie menšie kočíky, aby boli čo najľahšie a najpraktickejšie vrátane svojho typu - a tak by som ho na toto pripravila.

V rámci akceptovateľnej normy by som aj z pohľadu priestoru pre dieťa a funkčnosť (plus tebou udávaný cenový limit) jednoznačne odporučila golfový kočík Koelstra Simba T4. Alternatívou by potom bol bazárový Maclaren Techno XLR, pretože ten má aj nastaviteľné rukoväte a fakt veľa priestoru, len nový je drahý.

Koelstra Simba T4

Koelstra Simba T4 je mestský golfový kočík s vyššou nosnosťou a štíhlou konštrukciou, ktorá sa pohodlne zmestí aj do úzkych uličiek obchodov. Kvalitné kolieska s odpružením sú určené na menej náročné povrchy. Sedadlo s výraznou mohutnou strieškou so šiltom môžeš napolohovať až do ľahu. S vymedzovacou vložkou sa dá používať prakticky od narodenia, je však dostatočne priestranné aj pre väčšie deti. Detské madlo nie je súčasťou kočíka, možno ho v prípade potreby samostatne dokúpiť. V ponuke je aj ďalšie príslušenstvo vrátane fusaku, podložky či tašky na prenos. Simba T4 vyšiel aj v dvoch špeciálnych jeansových edíciách s koženkovými poťahmi rúčky a madla Denim Blue a Denim Black.

Maclaren Techno XLR

Prezentovaný ako najluxusnejší golfový kočík na svete, Maclaren Techno XLR je robustný golfáč s vysokou nosnosťou vhodný už od narodenia. Bábätko môžeš uložiť priamo do nakloneného sedadla so záchytnými sieťkami na chrbovej i nožnej opierke. Voziť sa však dá aj v pripojenej autosedačke či vložnej pevnej vaničke. Napriek vysoko umiestneným tvarovaným rúčkam a veľmi priestrannému sedadlu je kočík dostatočne ľahký a výborne ovládateľný. Kvalitné kolieska z tvrdenej peny sú dobre odpružené pre hladšiu jazdu. Maclaren Techno XLR má v cene aj množstvo výbavy: obojstrannú podložku, hniezdo pod hlavičku, nánožník, pláštenku a pás na ruku.

Po facelifte v roku 2016 majú nové modely striešku s uzatvárateľným okienkom, vetraním na boku predlžovacieho panelu a plným látkovým predným šiltom na rozdiel od staršieho priehľadného. Na zadnej časti má strieška po novom iba jedno vrecko, nie dve. Rozdielne je tiež polohovanie opierky nôh do vodorovnej polohy zakliknutím namiesto vytiahnutia. Vynovený bol aj nákupný košík - ten už nie je sieťovaný, ale plný s odzipsovateľnými bokmi pre lepšiu prístupnosť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.