Skladný kočík do terénu

Zodpovedané
6. máj 2020

Zdravim,

kamoska zhana skladny terenny kocik pre 1.5r dcerku. Co nasla terenne, tak po zlozeni zaberu cely kufor (ona ma Bugaboo Cam3). ak su skladne, tak zas nie su vhodne do terenu (ja mam Colleto Lanza, ktory je po zlozeni ako kabelka, po chodniku chodi sam, ale v lese je to makacka).

Dieta v nom nebude spat, nemusi mat ziadne extra prislusenstvo. Fakt len na prechadzku v lese, ale aby sa po zlozeni do kufra zmestilo aj nieco ine. Kludne bazarovy, resp. nie drahy.

Diky

Ahoj,

rada by som začala túto odpoveď tým, že chcem povedať, že kočík naozaj do terénu jednoducho nemôže byť skladný. V teréne potrebuje byť pevný a stabilný. Pre skladnosť zasa treba zúžiť tyčky, spraviť viac bodov, v ktorých sa kočík skladá a to kočík robí automaticky slabším, menej odolným, nie dosť pevným. Takže áno, čím terénnejší kočík bude, tým menej bude skladný. Ak potrebuje skladnosť, bude sa musieť zmieriť s inými kompromismi a to bude vyššia cena (aby vydržal, musí byť z kvalitných materiálov, a to čosi stojí), nie najmenší kočík, zvyšujúca sa váha.

Berúc toto do úvahy, odporučím pár modelov, ktoré ja považujem za dosť terénne, ale zároveň prijateľne skladné aj do normálneho auta. Konkrétne silno odporučím trojkolky, lebo s nimi terén dá omnoho lepšie ako s hocijakou štvorkolkou: naj naj naj aj s prihliadnutí na skladnosť najmä Baby Jogger City Elite. Potom kuk aj Britax B-Motion 3 a ešte by som kuk aj Baby Jogger City Mini GT. Tieto kočíky možno pozrieť aj v bazári, bude to lacnejšie.

Baby Jogger City Elite

Britax B-Motion 3

Baby Jogger City Mini GT

Z ozaj že lacných je ťažko poradiť. Kvôli kolesám možno stojí za myšlienku Lionelo Annet Tour. Ale vopred varujem že čím je kočík lacnejší, tým skôr to pocíti.

Lionelo Annet Tour

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli