Skladný, otočný a dizajnovo vkusný športový kočík..?

Zodpovedané
16. okt 2018

Ahoj, vyberám pre 11 mesačnú dcérku športový kočík a mám z toho hlavu v smútku, lebo si vôbec neviem vybrať. Mal by byť v prvom rade dostatočne odpružený, hrkajúce kolieska na rozbitých chodníkoch neprežijem, otočný a najlepšie korytkový. Muž požaduje skladný (teraz vozíme Inglesinu magnum, tak si vieš predstaviť, že zaberá 80 percent kufra auta) a mne sa proste musí páčiť. Dizajnovo sa mi páči jednoduchý minimalizmus cybex balios s. Existuje vôbec takýto športiak? Ďakujem krásne za radu.

Ahoj,

zvážila by som síce drahší, ale takmer všetko spĺňajúci Cybex Priam s 2v1 Light Seat.

Cybex Priam so sedadlom Light Seat

Myslím si, že spĺňa aj minimalizmus, aj korýtkové sedenie, aj pomerne dobrú skladnosť v porovnaní s typom kočíka a terénnymi vlastnosťami. Ideálne je kúpiť si novší model - staršie mali odpruženie menej citeľné, tohoročné sú už odpružené mäkkšie.

Cybex Balios S je dobrou voľnou tiež, avšak predné kolesá môžu vydávať mierny zvuk (už som pár mamičiek o tomto počula rozprávať, takže asi záleží od kusu, predsa len, je to nižšia rada Cybexu). Možno netrafím, ale možnosťou je aj Joolz Hub, prípadne iný model Joolz-u (Day i Geo sú korýtkové, Hub nie).

Cybex Balios S

Joolz Hub

Mne prídu minimalistické aj modely Bugaboo, vybrala by som asi Fox. Je mi však jasné, že tu hovoríme o cenovo vyšších kočíkoch - možno by stálo za to pozrieť niektoré zo spomínaných modelov i z druhej ruky.

Bugaboo Fox

Z lacnejších by som možno pozrela X-Lander X-Cite, prípadne novinku Moon ReSea (dizajn by aj sedel, ale ReSea nie je korýtkový).

X-Lander X-Cite

Moon ReSea

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli