Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športiak Mutsy Nexo na zimu - prejde? A aký nánožník?

Zodpovedané
14. aug 2019

Dobrý deň,

mala by som otázku ohľadom športového kočíka Mutsy Nexo. Či cez zimu s ním nebude veľmi problém jazdiť v snehu, a taktiež som sa chcela spýtať, či mi viete poradiť nejaký nanožník na tento kočík (či sa dá zohnať).

Ďakujem pekne.

Ahoj!

Mutsy Nexo je jednoznačne mestským typom kočíka a kolesá nemá velikánske - aj keď, na druhú stranu, majú veľmi fajn šírku. Odpruženie je ďalším polusom, uľahčujúcim a spríjemňujúcim jazdu s Nexom.

Čo sa zimy týka - zvládnete ju. Vyslovene snehu, závejom by som sa skôr vyhýbala - na snehu má problém každý kočík, a čím menšie kolesá má, tým je to horšie. Každopádne udupaný sneh, odhrnuté chodníky a prechodné trasy zvládnete, a po nasneženom povrchu ho možno občas potiahneš do zadu, po zadných (alebo aspoň zaaretuj tie predné). Ono, sneh vždy lepšie prejdú tie veľké, robustné modely s čo možno najväčími kolesami - ale nie je vždy potrebné robno meniť kočík na tie dva-tri mesiace, keď sa sneh môže vyskytnúť. Len jednoducho v snehu nepodnikaj náročné výlety, ale radšej sa drž chodníkov - a bude to ok.

K nánožníku - originál nánožník k Nexu nie je. Mojím prvým riešením by bolo kúpiť si radšej dobrý fusak (či už originál Nexo, alebo univerzálny, napr. Lodger) - ktorý ho vie z môjho pohľadu nahradiť. Hlavne väčšie deti, čo už aj chodia, nepotrebujú vyslovene nánožník, stačí sa zabaliť do fusačiku. Ale ak je to doplnok, čo vy využijete, potom sa treba obzrieť po univerzálnom. Obľúbenými sú napríklad nánožníky značky Pinkie, ale ok je aj Emitex, prípadne ešte odporúčam sťahovaciu deku, ktorá sa práve používa namiesto nánožníka.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.