Športiak s neotočným sedadlom, úplným ľahom, veľkou strieškou, do terénu. Joie Mytrax, Britax B-Agile R?

Zodpovedané
9. jún 2020

Ahoj,

Práve uvažujem nad kúpou športového kočíka. Uvažujem nad JOIE MYTRAX alebo BRITAX B-AGILE R. Na kočíkoch sa mi páči možnosť 3-kombinácie, ale prioritne moje požiadavky sú:
Predlžovacia strecha na úplné zatienenie
Neotočný
Možnosť ľahu (uprednostňujem polohovanie pásom, ale nie je podmienkou)
Vhodný do terénu
Potešilo by aj polohovateľné madlo

Ďakujem za radu

Ahoj,

Joie Mytrax kvázi nevyhovuje z jedného dôvodu - polohuje sa na páčku 🙂 Ako, väčšina ľudí to preferuje, takže nemyslím, že by to bol vyslovene problém. Mimo toho, kolesá aj trocha odpruženia ho robia vcelku ok aj na terén, resp. skôr len nejaké tie nerovnosti. ALE predné kolesá sú hlučnejšie a pre tichší chod je potrebné ich vypodložiť tesniacimi gumičkami. Strieška úžasná, košík super, ale sedák je trošku menší, než u podobného typu kočíkov. Tiež je kočík trochu ťažší.

Joie Mytrax

Britax B-Agile R, na rozdiel od Mytrax-u, nie je podľa mňa na nijaký reálnejší terén vhodný vôbec. Je to mestský model, pekný a priestranný dostatočne, ale tvrdší. Za mňa terén nie.

Britax B-Agile R

Naj kočík, čo je zároveň mestský, ale aj do terénu, by v tejto kategórii za mňa bol trojkolesový Baby Jogger City Mini GT2, bez pochyby. Skvelé jazdné vlastnosti, priestor, polohovateľná rukoväť (rodičovské madlo), ako aj super rýchle a kvalitne spravené skladanie sú fakt top. A to aj čo sa materiálov týka. Je to ale drahší, športovejšie vyzerajúci model a trojkolky niektorí nechcú. Na to, čo ale ty píšeš je podľa mňa absolútne top.

Baby Jogger City Mini GT2

Okrem neho by som pozerala po B-Motion Plus.

Britax B-Motion 4 Plus

Ak vyslovene chceš niečo od Britax-u, alebo z lacnejších naozaj podarený Lionelo Bell (ten ale kombináciu nie je schopný vytvoriť). Tiež sa rúčka nepolohuje, ale je dostatočne vysoko (z môjho pohľadu, a to som vyššia). Neviem či aj u nás, ale v domovskej krajine (PL) ponúka Lionelo naňho doživotnú záruku.

Lionelo Bell

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli