Športové kočíky Joie Litetrax/Mytrax vs. Kinderkraft Grande 2020. Ktorý vydrží ťažšie podmienky?

Zodpovedané
16. jan 2020

Pomôžeš mi v rozhodnutí? Syn má tento mesiac sedem mesiacov. Hľadám ľahký športový kočík.

Bude používaný za týchto okolností:

  • Denné nosenie po schodoch, čiže časté sklápanie
  • Denné chodenie v MHD
  • Rozbité chodníky, vysoké obrubníky
  • Dlažba a mačacie hlavy na námestí
  • Od septembra (15mes.) denné chodenie do kopca po chodníku

Keďže podmienky nebudú ideálne, hľadám niečo ako tak kvalitné, ale lacnejšie, aby mi nebolo ľúto, keď ho zničím. V zálohe si ponechám aj môj momentálny kočík (Bebetto Luca).

Ďakujem

Ahoj,

lacnejšie je otázne, škoda že neudávaš cenový limit.

Z takých ozaj lacných, ale odolnejších/robustnejších by prvým takým v mojej mysli bol Lionelo Annet Tour. Nie je najľahší, ale ani ťažký, a na používanie, ktoré popisuješ, by mohol byť aj veľmi vhodný. Naopak s Kinderkraft Grande LX by som si až tak úplne 100% istá nebola - predné kolesá mi stále prídu menšie, nie úplne perfektné na ozaj rozbité chodníky či mačacie hlavy. Mestské používanie, to áno, len si zváž extrémnosť terénu v okolí - ak je to príliš, možno nebude úplne to pravé orechové.

Lionelo Annet Tour

Kinderkraft Grande LX

Ďalšími takými (relatívne ľahkými, ale určite nie ultraľahkými) kočíkmi, ktoré by to v pohode ustáli, by v mojich očiach boli Britax B-Motion 4 Plus či o čosi drahší, ale zase super odolný Emmaljunga NXT30.

Za myšlienku jednoznačne stojí aj ľahší, ale veľmi veľmi schopný Gesslein S4, ktorý by som z tých ľahších ozaj odporučila.

Kvôli kolesám nie je zlým nápadom aj čisto športový Casualplay LOOPi s kolesami Allroad.

Britax B-Motion 4 Plus

Emmaljunga NXT30

Gesslein S4 Air+

Casualplay LOOPi Allroad

Bude to dosť o kompromise cena - výkon, a to, ako veľmi tá cena a dizajn zaváži, resp. ako veľkú úlohu hrá funkčnosť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli