Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík aj na poľné cesty po kombináci Anex e/type, ktorej športiak nám nestačí - Petite&Mars, Britax, Kinderkraft..?

Zodpovedané
30. sep 2020

Ahoj,

hľadám vhodný športový kočík pre ročné dieťa. Doteraz sme využívali dvojkombináciu Anex e/type. V podstate som s ním bola spokojná - hlavne s hlbokou časťou, ale mám pocit, že športová už nestačí. Od športového kočíka očakávam, že bude mať pevnú konštrukciu a kvalitné kolesá aj na poľné cesty. Bude spratný do auta. Bude sa dať polohovať do ľahu. A taktiež vyžadujem, aby mal dostatočne veľkú striešku, pretože na športovej verzii Anexu nám táto strieška veľmi chýba - a hlavne v lete.

Rozmýšľala som zatiaľ nad kočíkmi od značiek Petite&Mars, Britax Romer, Kinderkraft, ale nejak neviem nájsť vhodnú voľbu - preto hľadám radu tu 😊

Ahoj!

Na poľné cesty, ale spratný - to je ťažko. Čím spratnejší bude, tým menej bude vhodný a odolný na nerovnosti. Takže vždy rátaj s týmto kompromisom. Každopádne, z tvojich volieb za mňa najskôr, hlavne tými väčšími kolesami a obrovskou ložnou plochou, bude Britax - konkrétne najskôr B-Motion 3 Plus (áno, trojkolka je najvhodnejšia a ovládať sa ti bude najlepšie) tým najlepším nápadom zhruba v tejto cenovej kategórii. Má pár nevýhod (ako každý kočík), ale ustojí to pekne. Nie je vyslovene ľahký ani nie úplne najspratnejší, ale je to úplne zvládnuteľné a v poriadku vzhľadom na výkon. Druhou voľbou by potom bol Petite&Mars Street+ - ale len s nafukovacími kolesami Air (bez nich moc na pravidelné nerovnosti nie).

Z lacnejších ani nie tak Kinderkraft, ako skôr Lionelo Annet Tour - veľké (aj predné) kolesá a XXXL strieška ti myslím si vyhovejú, ale nečakaj od veľmi lacného kočíka zázraky.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.