Športový kočík alebo bugina (pre deväťmesačnú)?

Zodpovedané
13. mar 2019

Ahoj Eli,

rada by som poznala tvoj názor na výber športového kočíka pre 9mesačnú holku, ktorá už sama stojí a cez leto bude iste už chodiť. Zbavujem sa ťažkej trojkombinácie Jané Crosswalk a zvažujem kúpu športiaku alebo buginy (manžel chce buginu). Bývame v meste, sem tam vybehneme na dedinu. Zvažovala som Britax B-Motion 4 Plus, ale príde mi zbytočne veľký a mohutný. Valco Snap 4 má na mňa moc krátku striešku. Oyster tiež nezaujal. Favority sú Petite&Mars Street, ktorý ma prekvapil a Joie Litetrax Air, ktorý okrem váhy spĺňa vsetko.

Do bugín sa ale nevyznám a neviem rozdiel medzi športiakom a ním. Dá sa nájsť vôbec plnohodnotná bugina?

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

tu je dosť dôležitá definícia buginy, lebo mám taký dojem, že každý pod týmto slovom rozumie niečo iné. Za mňa osobne je bugina jednoduchý golfový alebo golfovému podobný kočík nízkej váhy a jednoduchých funkcií, u ktorého už ide skôr o príležitostné či nenáročné vozenie (často preto nejdú ani polohovať, alebo idú polohovať iba čiastočne.

Maminy buginu využívajú najmä do auta, na krátku prechádzku na ihrisko a tak podobne. Ak by sme hovorili o tomto úspornom type kočíka pre deväťmesačnú, poradím golfky Koelstra Simba T4, prípadne ultraskladný športiak GB Qbit či Qbit+ alebo Easywalker Buggy XS. Tieto kočíky sú minimalistické, pritom však pohodlné a idú aj polohovať až do ľahu (okrem Qbit, ten len do poloľahu).

Koelstra Simba T4

GB Qbit

GB Qbit+ All-Terrain

Easywalker Buggy XS

Ak hovoríme o síce ľahšom, ale teda full-size športiaku s neotočným sedadlom, čo je určite dobrá každodenná voľa pre “z kombinácie odrastené” dieťa, tam nájdeme športové kočíky, ktoré spomínaš ty.

Zdieľam s tebou názor, že B-Motion 4 Plus je ozaj mohutný, a teda ak Oyster Zero nie je tvojou preferenciou, Joie Litetrax Air je určite obľúbenou voľbou. Je to dobrý a funkčný kočík s pár mini drobnosťami (upevnenie striešky vzadu a niekto sa sťažuje aj na fakt, že predné kolesá by mohli byť tichšie) - no za mňa je to dobrý kočík so super výkonom v pomere k cene.

Britax B-Motion 4 Plus

Babystyle Oyster Zero

Joie Litetrax 4 Air

Ak Valco Snap v podstate vyhovoval, no striešku chceš ešte dlhšiu, nie som si istá, či Petite&Mars Street tým pádom bude tým pravým orechovým. Pozri možno aj na Valco Snap Trend Tailormade, ktorý má striešku predĺžiteľnú dvakrát, teda ozaj riadne.

Valco Baby Snap 4

Petite&Mars Street

Valco Baby Snap 4 Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli