Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík Britax B-Agile R, Baby Design Look 10, Lionelo Natt - alebo aký nehrkavý športiak s gélovými kolesami

Zodpovedané
10. feb 2021

Dobrý deň,

prosím Vás o pomoc pri výbere športového kočíka z týchto 3 značiek: športový kočík Britax B-Agile R, Baby Design Look 10, Lionelo Natt. Chcela by som aby samozrejme nehrkal, mal gélové kolesá, a aby zvládal aj nerovný terén.

Prípadne poprosím poradiť iný kočík, ďakujem 🤗😊

Ahoj!

Začala by som “mýtom” gélových kolies. Totiž, ani jeden kočík, ktorý spomínaš, gélové kolesá NEMÁ. Toto všetko sú lacnejšie športiaky s penovými, základnými kolesami, nič extra naterén, a odvodene od kvality, ceny, tvrdších podvozkov a tých penových kolies, toto sú skôr hrkavé športové modely. Ak chceš nerovný terén a čo najtichšiu jazdu, treba sa pozerať (hoc po bazárovej) KVALITE, väčších ťažších kočíkoch (nemusí to byť rovno tank, ale nie tieto ˇľahšie lacné kočíky). Gélové kolesá v slovenskom jazyku sp kolesá s pneumatikami plnenými gélom, a toto, čo ťa možno nejaký predajca či eshop zmiatol, je len zlý preklad z poľštiny, kde “želovymi” kolami nazývajú tieto gumopeny, teda, v skutočnosti peny. Tak si daj pozor na požoadavky, a penu samotnú neradím vylúčiť, ale ak tak sa obzerať po kvalitnejšej. Typ kolies aj tak až tak nezaváži, najmä nie tak pri lepších kočíkoch, ale pevnosť a odpruženosť konštrukcie plus veľkosť (najmä predných) kolies ti na teréne pomôžu omnoho skôr.

Nerovný terén, gélové kolesá a nehrkanie u mňa teda znamenajú skôr žiaden z uvedených. Poradím radšej TFK Dot 2, Gesslein S4, príp. Baby Jogger City Mini GT2 s kolesami dobrými, gumovými.

Ale chápem, že cenovo sú vyššie. Preto určite poradím obzerať aj bazárovú ponuku. Sklame ťa to menej, ako nový lacný rozhrkaný kočík. A z lacnejších - kuk Petite&Mars Street+ AIR s kolesami nafukovacími. Noazaj je tá jazda na nerovnostiach obrovským rozdielom s väčšími nafukovacími kolesami - obrovským…


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.