Športový kočík Britax B-Agile R, Baby Design Look 10, Lionelo Natt - alebo aký nehrkavý športiak s gélovými kolesami

Zodpovedané
10. feb 2021

Dobrý deň,

prosím Vás o pomoc pri výbere športového kočíka z týchto 3 značiek: športový kočík Britax B-Agile R, Baby Design Look 10, Lionelo Natt. Chcela by som aby samozrejme nehrkal, mal gélové kolesá, a aby zvládal aj nerovný terén.

Prípadne poprosím poradiť iný kočík, ďakujem 🤗😊

Ahoj,

začala by som “mýtom” gélových kolies. Totiž, ani jeden kočík, ktorý spomínaš, gélové kolesá NEMÁ. Toto všetko sú lacnejšie športiaky s penovými, základnými kolesami, nič extra na terén, a odvodené od kvality, ceny, tvrdších podvozkov a tých penových kolies. Toto sú skôr hrkavé športové modely.

Ak chceš nerovný terén a čo najtichšiu jazdu, treba sa pozerať (hoc po bazárovej) KVALITE, väčších ťažších kočíkoch (nemusí to byť rovno tank, ale nie tieto ˇľahšie lacné kočíky). Gélové kolesá v slovenskom jazyku sp kolesá s pneumatikami plnenými gélom, a toto, čo ťa možno nejaký predajca či eshop zmiatol, je len zlý preklad z poľštiny, kde “želovymi” kolami nazývajú tieto gumopeny, teda, v skutočnosti peny. Tak si daj pozor na požiadavky. Penu samotnú neradím vylúčiť, ale ak tak sa obzerať po kvalitnejšej. Typ kolies aj tak až tak nezaváži, najmä nie tak pri lepších kočíkoch, ale pevnosť a odpruženosť konštrukcie plus veľkosť (najmä predných) kolies ti na teréne pomôžu omnoho skôr.

Nerovný terén, gélové kolesá a nehrkanie u mňa teda znamenajú skôr žiaden z uvedených. Poradím radšej TFK Dot 2, Gesslein S4, príp. Baby Jogger City Mini GT2 s kolesami dobrými, gumovými.

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Baby Jogger City Mini GT2

Ale chápem, že cenovo sú vyššie. Preto určite poradím obzerať aj bazárovú ponuku. Sklame ťa to menej ako nový lacný rozhrkaný kočík.

A z lacnejších - kuk Petite&Mars Street+ AIR s kolesami nafukovacími. Naozaj je tá jazda na nerovnostiach obrovským rozdielom s väčšími nafukovacími kolesami.

Petite&Mars Street+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli