Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík Britax rady B-Motion - ktorý model, ročník?

Zodpovedané
28. aug 2019

Už som konečne rozhodnutá pre tento model. Ktorý presne ročník? Aké su v nich rozdiely? 2016, 2017, alebo ktorý?

Ahoj!

Ja osobne by som ročník veľmi neriešila, a teda ak áno, tak skôr v zmysle - čím novší kočík, tým lepšie. Staršie kočíky trpia nielen časovým opotrobovaným (aj nepoužívaná látka či plast staršne, slabne, znehodnocuje sa), ale tiež - čím novší model, tým viac chybičiek sa výrobca snaží vychytať. Takže za mňa, čo najnovší - a staršie kľudne zváž, ak máš dobrú cenovú ponuku.

Čo by som ale riešila je jednoznačne typ, model z B-Motion línie. Prvou je voľna základnej, B-Motion (bez pluska). Výhodou je nielen nižšia cena, ale pre niektorých aj nafukvacie kolesá (reálne vzduchom plnené). Nevýhodou je predlžovacia iba sieťka v strieške, kratšia strieška, nepolohovanie nožišiek, možný defekt. Medzi Britax B-Motion 3 a Britax B-Motion 4 by som ja osobne šla skôr do trojkolky - príde mi lepšie ovláfateľná, s lepším ťažiskom, a viac aj do terénu. Ale mnohí skôr preferujú klasický štvorkolesový kčík, čo má svoje výhody (je napríklad aj kratší, aj manipulácia je “tradičnejšia”). Ne-Plus model by som ja osobne brala skôr pre dieťatko, čo sa už kočíkuje menej, v kočíku nespí a nemá celkovo veľa požiadaviek na kočík - stačí mu sedieť, a môcť z neho často aj vyskočiť a bežkať si.

Za mňa by ale lepšou možnosťou bol rad Plus, teda buď trojkolesový, terénnejší a na manipuláciu zaujímavejší Britax B-Motion 3 Plus, alebo klasickejšia štvorkolka Britax B-Motion 4 Plus. Oba sú to ok modely, čiže zasa je to skôr o preferencii troch alebo štyroch kolies. Na tvojom zvážení ostáva, či strirešku, plný ľah aj v nožnej časti, ako aj pneumatiky vyplnené - teda bezdefktové - využiješ, alebo radšej za tieto funkcie nepriplatíš.

Ak ťazaujíma, čo by som osobne vybrala ja, bol by to - konkrétne z B-Motion-ov - B-Motion 3 Plus s nejakou svetlejšou trieškou, nech mi rýchlo nevybledne.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.