Športový kočík do ozajstného terénu - pre ročného chlapca

Zodpovedané
19. jan 2021

Ahoj Eli,

chcela by som sa ťa spýtať, aký kočík by si odporučila pre cca 1-ročného chlapca čisto do terénu... nemyslím teraz na rozbité cesty, ale skôr na prechádzky po lesných cestičkách - necestičkách... na veľké kaluže napríklad, nájde sa aj nejaký ten kameň atď... Toto je hlavná podmienka, lebo som trochu zmätená, či by to malo byť niečo ako joggingový kočík alebo all terrain? Neviem...

Ďalej keby spĺňal ľah, kvalitné materiály (nechcem len taký tenký šušťák na strieške napríklad, a bolo by dobré aj pohodlné polstrovanie...), väčší košík, keďže na výlet sa väčšinou zbalíme 😉, a tiež ako taká skladnosť... samozrejme neotočný...🙂) a keby sa skladal ideálne dovnútra.

Ďakujem veľmi pekne za rady..

Mala som vybratý Bumbleride Indie, ale nejako ho nemôžem zohnať.... a keď ťa tu už mám, čo si myslíš o ňom?

Vďaka

Ahoj,

Bumbleride Indie je za mňa dobrý, rokmi overený, aj keď už nie vyslovene najnovší model. Priestorovo je tiež fajn, nie je to najpriestrannejší kočík. Ale postačí v podstate do konca (jasné, že toto je závislé od dieťaťa ako aj od tvojich očakávaní). Aj terén prejde, aj keď vyslovene kamzík na hory to samozrejme nie je. Ovládateľnosť je dobrá. Oplatí sa asi skôr z bazáru - už moc dostupné, keďže tak na odbyt už nešli, nové nie sú.

Bumbleride Indie

Myslím si, že ich totiž už nahradili modernejšie modely - od Baby Jogger City Elite 2, Thule Urban Glide 2, po novšie trojkolky TFK.

Baby Jogger City Elite 2

Thule Urban Glide 2

Ja mám rada najmä TFK Joggster Trail 2.

TFK Joggster Trail 2

To sú kočíky, po ktorých sa asi keď tak obzeraj (nových). Dovnútra sa tento typ veľmi neskladá - je to skôr do von. Až tak by som na tom pravdu povediac nebazírovala, čo sa špiny týka, veľmi rozdiel to nespraví. Výrobcovia to tak asi robia najmä preto, že pri tomto type je to jednoducho najmenej komplexné = najmenej sa toho má čo pokašľať. Tiež od kočíka do zlého terénu nesmieš čakať ani extra spratnosť, ani nízku váhu - nedal by to. Buď by sa rozhegal, alebo stabilita by bola nedostatočná (prevracal by sa).

Vždy si potom urči, či skôr bazíruješ na tom, ako sa poskladá a na aký rozmer, alebo čím horší terén. Tam totiž ozaj platí čím väčšie, hrubšie kolesá a konštrukcia, tým lepšie - ale tým menej dobre sa zloží a tým bude ťažší. A tiež cenu. Napr. pri cenovej dôležitosti + skladnosti potom poradím Casualplay LOOPi - s malými kolesami a super na zbalenie do kufra.

Casualplay LOOPi City

Allroad zvládnu aj horšie nerovnosti.

Casualplay LOOPi Allroad

Na šport a ozaj ťažký terén vieš dokúpiť aj nápravu Running. A máš v podstate všetko, ale všetko obvykle znamená kompromis. A ten tam aj je - je to jednoduchší kočík, dizajnovo nič špeciálne.

Casualplay LOOPi Running

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli