Športový kočík do terénu, čo vydrží čo najdlhšie. Jané Crosswalk?

Zodpovedané
4. sep 2019

Ahoj,

rada by som si nechala poradiť vo výbere športového kočíka do terénu. Bývame v Tatrách, čiže často chodíme na prechádzky - aj po kadejakých lesných, štrkových, nerovných cestách, a aby zvládol aj sneh - ale samozrejme aj do mesta, aby bol v pohode. Ideálne by bolo, keby bol otočný v oboch smeroch, dal sa dať do úplného ľahu, mal dlhú striešku, aby sa dal zložiť vcelku a vydržal nám čo najdlhšie - že z neho malý hneď nevyrastie.

Zatiaľ ma oslovil Jane Crosswalk, čo hovoríš na tento kočík? Prípadne ak by si vedela poradiť niečo podobné v trošku nižšej cene.
Ďakujem 🙂

Ahoj,

funkčne je Jané Crosswalk jednoznačne dobrou voľbou. Je to odolný, šikovný kočík do terénu s dobrou ovládateľnosťou.

Jané Crosswalk

Možno malou výtkou za mňa by bola strieška (mohla by byť väčšia), ako i sedák, ktorý ty práve požaduješ priestranný na čo najdlhšie. Crosswalk ho má taký priemerný, nič extra. Je to štandardná veľkosť na otočný športiak, ale napr. po dvoch rokoch tam už dieťa s hrubý fusakom moc nedáš, o tom hovorím.

Preto ľudia potom okolo 1,5 - 2 r. keď tak kupujú neotočný športiak s priestranným sedadlom, alebo vydržia od začiatku s kočíkom neotočným (ak na to veľmi záleží) - niečo typu Mountain Buggy Terrain, Baby Jogger City Elite či Thule Urban Glide. SUper hybridom do mesta aj do terénu by bol aj neotočný casualplay LOOPi so setom kolies City a dokúpeným Allroad.

Mountain Buggy Terrain V3

Baby Jogger City Elite

Thule Urban Glide 2

Casualplay LOOPi City

Casualplay LOOPi Allroad

Okrem nich teda, ak otočný model, by som jednoznačne zvážila aj tak skvele ovládateľný, a ešte priestrannejší Britax Go Big. To je fakt Pán Kočík.
Mimo neho určite pozri aj na Concord Camino, aj keď tam zasa strieška nie je úplne najlepšia na svete. Alebo potom aj Emmaljunga NXT60 F, tam sa strieška fajn preklápa.

Concord Camino

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli