Športový kočík do terénu pre 7mes. po trojkombinácii - Expander Vivo, Britax B-Agile M, P&M Street?

Zodpovedané
3. feb 2020

Ahoj Eli 🙂

Potrebovala by som poradiť pri výbere športového kočíka, ktorý by bol vhodný aj do terénu. Čiže aby mal nafukovacie kolieska, prípadne penové, nastaviteľný smer jazdy a výšku rukoväti. Zároveň aby bol vhodný už od cca 7 mesiacov a dáky rok vydržal. Cenovo asi do cca 250-300€. Celkom sa mi pozdával Expander Vivo, prípadne Britax B-Agile M, alebo Petite&Mars Street.

Momentálne využívame Camarelo Sevilla a so športovou časťou nie som veľmi spokojná, hlavne čo sa týka popruhov a upevnenia dieťaťa (je pravda, že je to už starší model, ale mám pocit, že tam dieťa nie je dobre priputané).

Ďakujem veľmi pekne za radu a prajem pekný deň 🙂

Ahoj,

ak je terénne použitie prioritou, Expander Vivo znie v teórii dobre - odpruženie, väčšie kolieska tam sú. Problém ja vidím vo váhe, veľkosti. Po športiaku z kombinácie by som ja osobne do, ešte aj neotočného, takto ťažkého (13 kg) športového kočíka skôr nešla. Ak váha ale nie je problém, teoreticky by ťa mohol uspokojiť - priestorom je ok tiež.

Expander Vivo

Britax B-Agile M i Petite&Mars Street sú fajn športové kočíky, ale čo sa týka terénnosti, nie ideálny výber. Ešte tak P&M, ak ho kúpiš vo verzii Air s nafukovacími kolesami, tak by aj šiel.

Britax B-Agile M

Petite&Mars Street

Odporučím ešte Britax B-Motion 4 Plus - ten na terén určite skôr ako B-Agile M. Ja osobne by som skôr priplatila a kúpila Baby Jogger City Mini GT2 alebo Baby Jogger City Elite - hoc i bazárové. Komfort jazdy je naozaj vysoko a stojí za tie peniažky.

Britax B-Motion 4 Plus

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Elite

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli