Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík Jané Kendo vs. Jané Kawai - rozdiely v typoch, prípadne aj v ročníkoch modelu Kendo?

Zodpovedané
13. mar 2020

Ahoj Eli!

Aké sú prosím hlavné rozdiely medzi týmito modelmi?

A tiež by ma zaujímalo, v čom sa posunul Jané Kendo 2020 od typu 2019.

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň!

Ahoj,

začnem s modelom Jané Kendo, ktorý sa i inak mimoriadne páči. Tento relatívne malý kočík spája kompaktnosť, ktorú tak často potrebujeme, nízku váhu, celkovú šikovnosť a praktickosť, ale zároveň kolesá s dezénom. A ozajstným odpružením. Konštrukcia, pružná ako je, je možno iná ako u podobných modelov, ale teda určená na mesto i horšie povrchy. Samozrejme nerátaj s tým, že malý kočík pôjde po horách ako laň, ale teda je pripravený aj na rozbité chodníky, poľné cesty a pod.

Jané Kendo

Rozdiely v ročníkoch, funkčné, neprebehli. Je to skôr len update, farby, látky a pod. Funkčné rozdiely nečakaj - je ok vziať aj starší model, ak nájdeš dobrú cenu.

Jané Kawai je potom akoby “väčší brat” modelu Kendo - trošku väčší konštrukčne, väčšie kolesá. Je to skôr mestskejší, ale viac full-size - plnohodnotný väčší kočík. Takže pre vyšších, tých čo chcú niečo také trochu podstatnejšie v ruke, je vhodnejší. Stále je totiž dosť kompaktný a nie ťažký.

Jané Kawai

Jané Kawai je limitovaná edícia športového či kombinovaného kočíka z roka 2019, vychádzajca z úspechu hybridného mestského Kendo s all-terrain schopnosťami. Kawai sa snaží o originalitu a luxusný dojem nielen prémiovými materiálmi, ale aj chrómovanou, lesklou konštrukciou, obojstrannou podložkou s veselým vzorom, extra priestranným košíkom, do ktorého zmestíš aj basketbalku a väčšími, odpruženými gumovými kolesami. S Kawai tak hravo zvládneš mesto, ale i náročnejšie povrchy mimo neho. Ostáva pritom dostatočne kompaktným.

Plne otočné športové sedadlo dokážeš polohovať až do ľahu dostatočného aj pre nesediace deti. Vybavené je priedušnými textíliami, predĺžiteľnou neprefúkavou a nepremokavou UV strieškou, ako aj rozšíriteľným sieťovaným panelom. praktickým zadným vreckom. Pre plnohodnotnú kombináciu od narodenia ho môžeš doplniť vaničkou Micro, s ktorou je obvykle predávaný aj v sete, prípadne tiež inými hlbokými vaničkami či autosedfačkami Jané. Sedieť budú aj Concord či Be Cool nadstavby s rovnakým systémom úchytov Pro-Fix - nie sú potrebné adaptéry. Ku Kawai je okrem pláštenky dodávaná aj zladená prebaľovacia taška - ostatná výbava je voliteľná.

Ty sama si urči priority, mne ako vyšší model (aj výbavou) sa trošku viac pozdáva Kawai, ale na druhú stranu milujem malé kočíky a ak by nutnosťou bola čo najmenšia veľkosť, cestovanie - Kendo to vyhráva.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.