Športový kočík Joie (Versatrax, Mytrax) - názor? Mesto + ľahší terén, ovládateľnosť + skladnosť, do 350 eur

Zodpovedané
2. feb 2021

Ahoj eli,

chcem ťa poprosiť o názor na športové kočíky Joie, konkrétne kočík Joie Mytrax alebo Versatrax, na Kocikopedii sú na ne celkom
Fajn recenzie. Maly má momentálne 7 mesiacov, ešte je v hlbokej časti, ale športový kočík chceme vymeniť najmä z dôvodu skladnosti. Kočíky Joie sa mi dizajnovo páčia, ale neviem si poradiť, či sú vhodné aj pre take malé detičky, prepokladám že ešte mesiac malý vo vaničke vydrží.

Kočík nemusí byt otočný, myslím že to zvládneme už bez toho, ale chcela by som, aby zvládol mesto ale aj nejaký ľahší terén (u starkej na dedine) - a aby sa dal dať úplne do ľahu a mohol by tam malý spinkať. Ideálne by bolo keby nám kočík vydržal už dosť dlho a aby bol dobre ovládateľný a skladny. Veľká strieška je plus. Cenový limit mame tak max 350e.

Ďakujem za radu 😊

Ahoj,

ak kočík nemusí byť otočný a cenový limit nie je nijak extra vysoký, určite ti skôr poradím ísť do neotočného modelu športového kočíka - ak teda cítiš, že to s takým zvládnete.

Joie Mytrax je jednoznačne zaujímavá voľba, aj keď teda vidím u neho dva (menšie) problémy na zváženie. Jedným by bola vyššia váha - je to predsa len ťažší, väčší športiak (v rámci neotočného typu).Plus teda predné kolesá, ktoré nie každý je spokojný, že sú na nerovnostiach trochu viac počuť, než by bolo ideálne.

Joie Mytrax

Možno alternatívou k nemu, podobnou funkčne, s ešte dlhšou ložnou plochou a teda za mňa nehrkajúcou, by mohol byť Petite&Mars Street+ s Air kolesami.

Petite&Mars Street+

Pekne jazdí, strieška je super. Nie je síce najmenší po zložení, ale ani nejaký obor. Ovládanie je naozaj pekné, hlavne s tými nafukovacími kolesami.

Ďalším modelom kočiariku na zváženie by bol Gesslein S4. Jazdne super model, aj váha a skladnosť super, odpruženie pekné tiež.

Gesslein S4 Air+

No a najmenší ešte spomeniem TFK Dot 2. To už je skoro bugina, ale pritom všeličo prejde. Ponúka aj ľah, aj kvalitu, dokonca aj strieška je fajn a extra šikovnosť k tomu.

TFK Dot 2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli