Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Športový kočík ľahký, skladný, otočný a aj na občasný horší terén

Zodpovedané
11. feb 2021

Poprosím o radu. Chcem kúpiť ľahký športový kočík vhodný občas aj na horší terén. Aj s nejakým ľahkým odpružením. Pre ročného chlapčeka. Potrebujem ale aby sa dal otočiť aj v smere a protismere jazdy. Skladný do auta.

Ďakujem za pomoc.

Ahoj!

Toto je taká mini nočná mora vždy, keď dostanem otázku aj ľahký, aj skladný, aj na terén, a ešte aj otočný. Ešte šťastie, že nie aj lacný, a taký, čo vydrží až do konca kočíkovania. Lebo to sa spojiť moc nedá. 🙂

Určite ľahký, skladný, otočný, a s kolieska i, čo prejdú aj nejaký terén, rátaj s - často aj veľkými - kompromismi. Čím bude ľahší a skladnejší, tým menej terénny bude, lebo väčšie kolesá = vyššia váha, viac zabratého miesta a v konečnom dôsledku aj potreba väčšej, pevnejšej konštrukcie. Takisto, čím bude ľahší a skladnejší, tým bude sedadlo menej priestranné, lebo aj sedák u športiaku treba poskladať a čím priestrannejší je, tým väčší rozmer to logicky bude.

Silno preto radím, ak budeš chcieť kočík čo vydrží ideálne až do konca, učite nepozeraj na otočné modely, ale kúp sedadlo neotočné - proste aj viac unesie, aj menej zaberie, aj je v ňom pre dieťa viac miesta. Pri ročnom dieťatku otáčanie sedáku využiješ maximálne pár týždňov či mesiacov.

A k tým otočným modelom - relatívne ľahký a kompaktný,a le čo aj čosi prejde, hmmm. Jané Muum, Joie Versatrax, Moon ReSea S… pozri tie. Každý čosi bude mať, čo možno úplne nevyhovie. Z drahších sa skús poýtať predajcov na možnosť kúpy čisto športového kočíka Gesslein FX4 Classic (alebo aj Life, ak si korýtková), pekná váha aj kvalita.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.