Športový kočík ľahký, skladný, otočný a aj na občasný horší terén

Zodpovedané
11. feb 2021

Poprosím o radu. Chcem kúpiť ľahký športový kočík vhodný občas aj na horší terén. Aj s nejakým ľahkým odpružením. Pre ročného chlapčeka. Potrebujem ale aby sa dal otočiť aj v smere a protismere jazdy. Skladný do auta.

Ďakujem za pomoc.

Ahoj,

toto je taká mini nočná mora vždy, keď dostanem otázku aj ľahký, aj skladný, aj na terén a ešte aj otočný. Ešte šťastie, že nie aj lacný a taký, čo vydrží až do konca kočíkovania. Lebo to sa spojiť moc nedá.

Určite ľahký, skladný, otočný, s kolieska a čo prejdú aj nejaký terén, rátaj s - často aj veľkými - kompromismi.
Čím bude ľahší a skladnejší, tým menej terénny bude, lebo väčšie kolesá = vyššia váha, viac zabratého miesta a v konečnom dôsledku aj potreba väčšej, pevnejšej konštrukcie. Takisto, čím bude ľahší a skladnejší, tým bude sedadlo menej priestranné, lebo aj sedák u športiaku treba poskladať a čím priestrannejší je, tým väčší rozmer to logicky bude.

Silno preto radím, ak budeš chcieť kočík čo vydrží ideálne až do konca, určite nepozeraj na otočné modely. Kúp sedadlo neotočné - proste aj viac unesie, aj menej zaberie, aj je v ňom pre dieťa viac miesta. Pri ročnom dieťatku otáčanie sedáku využiješ maximálne pár týždňov či mesiacov.

A k tým otočným modelom - relatívne ľahký a kompaktný, ale čo aj čosi prejde.
Jané Muum, Joie Versatrax a Moon ReSea S. Pozri tie.

Jané Muum V2

Joie Versatrax

Moon ReSea S

Každý čosi bude mať, čo možno úplne nevyhovie. Z drahších sa skús popýtať predajcov na možnosť kúpy čisto športového kočíka Gesslein FX4 Classic alebo aj Life - ak si korýtková. Pekná váha aj kvalita.

Gesslein FX4 Classic

Gesslein FX4 Life

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli