Športový kočík na horší terén - inšpirácia

Zodpovedané
19. okt 2020

Ahoj.

Neviem nájsť správny kočík na nás hrboľato - kamienkový terén. Bola by som veľmi povďačná za nejakú inšpiráciu.

Vopred ďakujem 🙂

Ahoj,

strašne mi tu chýba trošku viac. Horší terén - rozbitý chodník, poľná cesta, kamene/štrk, les..? A aké staré dieťatko? Treba otočný, čo stačí neotočný? A skladnosť, výška rodiča? A to najdôležitejšie, keďže výber kočíka to značne obmedzí - rozpočet?

Tak ťa prosím zamyslieť sa nad týmito kritériami. Lebo na (rôzny) horší terén je fakt veľa rôznych vhodných modelov a je to to tom, koľko si ochotná dať, aké sú iné limitujúce faktory a požiadavky.

Radím zamerať sa na ovládateľnosť a nie najmenšie kolesá a ak sa dá, kvalitu (čo aj niečo stojí) plus odpruženie.

Ja osobne by som pozerala na horší terén na trojkolky, najmä od Baby Jogger.

Mimo toho napríklad aj Casualplay LOOPi Allroad, Emmaljunga, modely od TFK.

Casualplay LOOPi Allroad

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT90 Ergo

TFK Dot 2

TFK Joggster Trail 2

Ale aj mnoho iných neskladnejších (od Britax Go Big po rôzne silné poľské kombinácie či športiaky).

Britax Go Big

Je to proste závislé od toho, čo od kočíka chceš, čo očakávaš, čo naopak nechceš a aké kmpromisy so sebou prinesú ostatné požiadavky, ako aj cena.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli