Športový kočík na spánok trojročáka, rozbité chodníky + zima. Dobačujeme so starším Valco Snap, či vymeniť za Britax B-Motion Plus?

Zodpovedané
29. sep 2020

Ahoj Eli.

Mam skoro 3 rocneho syna. Starsie dieta nosime kazde rano do skoly a zo skoly o ulicu dalej, cize kociar je nevyhnutnost, nakolko nema tak natrenovanu chodzu, aby sme stihali ranne zhony - je pohodlny. Chodniky rozbite, cista katastrofa.

Teraz v lete som uzivala Nuna Pepp Luxx. Ako golfac na leto bez spanku na pomale prechadzky pohoda. Na zimu na spanok cista katastrofa. Ked sme rano svistali do skoly kolesa sa mi zasekli do vytlku a syn vyletel na chodnik rovno na hlavu. Mam kupene postarsie Valco Snap 4 s penovymi kolesami. Syn vsak ma skoro 100 cm a ak ideme von na spanok, co obcas musime podla rozvrhu, nohy trcia von. Avsak prezitelne.

Oplati sa podla teba investovat do Britax B-Motion Plus - nakolko dalsie dieta neplanujeme, alebo je Snapko a B-Motion skoro rovnaky kociar, co sa tyka pohodlneho prezitia zimy na rozbitych chodnikoch s obcasnymi spankami?

Vdaka za radu!

Ahoj,

pri trojročnom chlapcovi je to podľa mňa dosť na hrane. Ako, vekovo mi to príde, že už bude viac chodiť ako sa kočíkovať. To ma láka povedať, že si vystačíš s tvojím Valco Snap.

Valco Baby Snap 4

Ale, idú mi do toho dve protichodné info. A to, že tvoj synček sa ešte kočíkuje veľa, aj v kočíku pravidelne spáva a k tomu to, že máte naozaj strašné chodníky po okolí. V takom prípade mi zmena v podstate dáva zmysel, a to najmä, ak kočík plánuješ používať na rovnaké účely aj teraz v zime, snehu a pod.

Ja by som preto aj pre podstatne väčšiu, prakticky meter dlhú ložnú plochu Britax B-Motion Plus kúpila, aj keď na sneh a fakt zlé chodníky by som ja kúpila radšej trojkolesovú verziu.

Britax B-Motion 4 Plus

Britax B-Motion 3 Plus

Tiež odporúčam syna určite pútať - najmä keď spí. Aspoň okolo bokov, nevypadne ti tak z kočíka. Viem, že staršie deti to nie vždy vyžadujú, alebo dokonca akceptujú. Ja som mojich dosť prísne na toto učila, ak som si nebola istá, že pôjdeme pomaly a pokojne a po ok ceste.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli