Športový kočík - niečo ako P&M Royal: odpružený, skladný, predĺžená strieška a sklápanie dovnútra

Zodpovedané
4. jún 2020

Ahoj,

prosim ta, vedela by si mi poradit ohladom sportoveho kocika pre 10mesacnu dceru, aby nam vydrzal uz do konca kocikovania? Mala som vybrany najskor Valco Snap Trend, ale tam nie je odpruzenie, potom ma zaujal Petite&Mars Royal, ale stroskotali sme na tom, ze ramenne popruhy su prilis kratke (iba 48 cm). Tak teraz uz neviem... 🤔

Moje kriteria: odpruzeny, penove/bezudrzbove kolesa, lahko sladatelny a zaroven nie prilis robustny a tazky, idealne aj predlzena strieska - a ako bonus by bolo sklapanie dovnutra... Preferujem skor stvorkolku a nie korytkove sedenie, tak aby sa dal dat aj do lahu na pripadny spanok. Ak by bolo mozne, do buducna na konstrukciu dat vanicku by bolo super, ale nie je to podmienka 🙂

Cenovo okolo 400€, ale pripadne navrhni aj ine a popozeram... uz som fakt v koncoch 😟

Ahoj,

ak sa ti Petite&Mars Royal pozdáva, mne nepríde malý. Podľa mňa to, čo chceš, v podstate spĺňa a veľkostne do troch rokov vydrží. Takže ja by som ho zfleku na základe nejakého čísla nevyhadzovala. Keď tak - skús na predajni pred vyradením z výberu, ale mne nejak nepríde len pre malé deti.

Petite&Mars Royal

Za mňa je z lacnejších ok aj Kinderkraft Grande, ale tam vaničku nenastokneš (a teda ani u P&M nie).

Kinderkraft Grande

Joie Litetrax Air by tiež mohol zaujať.

Joie Litetrax 4 Air

Z menších zasa Cybex Eezy S+2.

Cybex Eezy S+²

A ešte kuk aj na ABC Design Okini, Baby Monsters Alaska či Maclaren Techno Arc. X-Lander X-Go je tiež zaujímavá možnosť.

ABC Design Okini

Baby Monsters Alaska

Maclaren Techno Arc

X-Lander X-Go Buggy

Z tých s možnosťou vaničky by som ja osobne pozerala asi len (ak teda štvorkolku) Baby Jogger City Mini2 4, Casualplay LOOPi Allroad, či vyššie spomínaný Joie. Alebo potom ešte Oyster Zero.

Baby Jogger City Mini2 4

Casualplay LOOPi Allroad

Babystyle Oyster Zero

A ešte zmienim jednu vec - u toho typu veľa odpruženia nebude. Nejaké to tlmenie nárazov, to hej, ale neočakávaj nejaké mäkšie pruženie či 100% hladkú jazdu. Ak hľadáš také, skôr pozeraj na tých pár, čo som navrhla aj s nafukovacími kolesami.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli