Športový kočík od šiestich mesiacov, ku alebo namiesto Brio Go

Zodpovedané
25. jún 2019

Ahoj!

Chcela by som poprosit poradit s kocikom pre synceka. Momentalne mame Brio Go, s ktorym som spokojna - teda az na to, ze je dost tazky a casto ho nakladame do auta, kde zaberie celkom dost miesta.

Cize hladam sportovy kocik, ktory:

  • nepatri medzi najtazsie
  • nezaberie cely kufor
  • sklada sa vcelku
  • ma dlhsiu striesku
  • polohovanie noziciek
  • nezalezi ci bude korytko alebo uplny lah
  • je aspon z casti odpruzeny
  • polohovanie rucky by bolo super
  • je dostatocne priestranny, kedze by som nechcela uz viackrat menit
  • ma vyssiu nosnost (syn v 4,5 mesiacoch ma uz 9kg)
  • nebranim sa bazarovym kocikom, ideal cena do 250 eur
  • otocne sedadlo vyhodou
  • stvorkolesovy a nie zdvojene kolieska

Snad som na nic nezabudla. Este raz vdaka!

Ahoj,

v prípade, že už máš dobrý kočík, s ktorým si viac menej spokojná (až, teda, na tú váhu), by som sa určite nesnažila ho nahradiť za niečo “podobné”. Len málinko kočíkov sa vyrovná Brio Go a teda jeho vyšším nasledovníkom. To sa jazdných vlastností a pohodlia ako pre dieťa, tak aj pre rodiča týka.

Brio Go

Naopak, čo by som v takomto prípade spravila a ušetríš tým aj dosť peniažkov, pretože to tak potom využiješ ozaj aj neskôr a až do konca kočíkovacieho obdobia - by bolo uvažovanie skôr o malom, ozaj kompaktnom kočíku vyslovene do auta, na cestovanie, krátke výlety, nákupy, návštevy (hoc aj doktora), nenáročné mestské prechádzky. Tým pádom by to bol kočík neotočný, malý, spratný, ľahký, kvalitný a do budúcna aj dostatočne priestranný.

Mojím osobným favoritom by bol nový GB Qbit+ All-City - krásny, funkčný, ide až do ľahu.

GB Qbit+ All-City

Okrem neho kočíky ako Mutsy Nexo, Nuna Tavo, Oyster Zero, Baby Jogger City Mini GT 2.

Mutsy Nexo

Nuna Tavo

Babystyle Oyster Zero

Baby Jogger City Mini GT2

Za mňa by to mohol kľudne byť aj golfáč, resp. hybrid golfového a športového kočíka (to už je na tebe, či je to aj tvoja preferencia). V rámci tvojich požiadaviek spomeniem Cybex Callisto, Cosatto Fly, Baby Jogger City Mini Zip.
A aj Maclareny so spojenou rúčkou stoja za to, len zadné kolesá sú zdvojené.

Cybex Callisto

Cosatto Fly

Baby Jogger City Mini Zip

Naozaj chcem zdôrazniť, že kombo super funkčného all-terrain kočíka a malého, spratného kočíka do auta je takmer neprekonateľnou kombináciou - omnoho lepšou, ako hľadať nejaký stred kompaktnosti, terénnosti, otočnosti, nízkej váhy.

Ale teda ak to už musí byť, spomeniem Jané Kendo ako hybrid mestskosti, otočnosti a výkonu aj na nerovnostiach, potom tiež Easywalker Mosey+.

Jané Kendo

Easywalker Mosey+

Čiastočne by to, čo potrebuješ, dal aj Cybex Balios S či Valco Snap Ultra Trend - no ideálne so Sport nafukovacími kolesami (treba dokúpiť). A tam sa tá cena vyšplhá podstatne vyššie (a keďže je to nový model, asi bazárový nebude).

Cybex Balios S

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli