Športový kočík - odpružený, otočný, korýtkový, ľahší a aj do terénu (po BGB Cam 2)

Zodpovedané
9. sep 2019

Ahoj.

Syn má 5 mesiacov, aktuálne máme Bugaboo Cameleon 2.

Hľadám športový kočík, ktorý:

  • sa bude dať zložiť vcelku
  • otočný
  • hlavne nie úplne neodpužená hrkálka (Bratislavské Staré mesto je môj druhý domov)
  • prejde aj terén
  • ideálne korýtkový
  • žiadna mini krátka strieška
  • ľahší
  • nezrujnuje rodinný rozpočet.

Bývame v byte na “medziposchodí”, čiže kočík pravidelne nosím toho pol poschodia; často ho nakladám do auta.
Poraď prosím niečo prípadne aj vo vyššej cenovej kategórií, poobzerám sa po bazároch 🙂

Ďakujem.

Ahoj,

kľúčové mi príde ideálne korýtkový.

Je to pre Bugaboo Cameleon, ktorý máš? Ak áno, a ak vám pohodlnostne vyhovuje, ale nesedia vám možno nižšia konštrukcia a malé predné kolieska, dobrý nápadom by mohol byť jeho vyšší, vylepšený brat Fox. Krásny, pohodlný, funkčný - ale teda, drahší. Bazár kľudne pozrieť môžeš, ale nie je to zasa taký starý model, takže nájsť používaný resp. lacnejší by mohol byť problém. Na inšpiráciu spomeniem aj práve vychádzajúci Bugaboo Lynx, čo je taký stred Cam-a a Fox-a, ale teda tiež to nebude lacná záležitosť (a bazárový nebude teda ani náhodou).

Bugaboo Cameleon 2 (Cameleon+)

Bugaboo Fox

Bugaboo Lynx

Z iných značiek odporučím pozerať napríklad na taký Baby Jogger City Premier, resp. zo starších/bazárových by ešte lepšia bola jeho predchodkyňa City Versa GT - super priestranné kočíky a kľudne aj na horšie povrchy.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Versa GT

Easywalker Harvey2 s kolesami all terrain by tiež bol super možnosťou, ale teda mohla by byť tá strieška dlhšia. Emmaljunga NXT60 je tiež skvelou, ale drahou voľbou - možno s trochou šťastia na bazáre, ale malá šanca.

Pozri potom tiež aj na jednotkový (starší) Britax Smile. Mamas&Papas Sola City je fajn, ak ten terén nebude nejaký zásadný.

Easywalker Harvey2

Emmaljunga NXT60 Ergo

Britax Smile

Mamas&Papas Sola City

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli