Športový kočík: otočný, ľahký a s nafukovacími kolesami

Zodpovedané
24. nov 2020

Ahojte,

prosím poraďte mi športový kočík pre nášho 1 ročného drobca s nafukovacími kolesami, otočný v oboch smeroch, s predĺženou strieškou, taktiež na denné spanie vonku. A aby bol ľahký a aby sa zmestil do kufra malého auta. Rozmýšľam nad Valco Snap 4 Trend Sport, alebo Britax Bmile 3. Valca sa trošku bojím nakoľko som čítala, že sa často zlomil. A ešte aby bol aj vhodný na výlety v prírode. Cena max 300-350€.

Ďakujem krásne.

Ahoj,

ak má kočík, ktorý hľadáš byť aj otočný, aj s nafukovacími kolesami a na výlety v prírode, mrzí ma to, ale úplne ľahký byť nemôže.

Na terénnejšie použitie plus s nafukovačkami sa kočík automaticky sťaží a tiež potrebuje byť pevnejší a robustnejší, aby nerovnosti ustál a ihneď sa nerozhegal. Takže buď hľadáš to, čo by mohla byť priorita (a tej potom bude podradená váha a skladnosť kočíka), alebo naopak proste ten kočík musí byť čo najľahší a najskladnejší v rámci otočných modelov. A tomu potom podriadim terénnosť, ktorá bude akým takým kompromisom.

Britax Smile III za mňa do malého kufra auta určite vhodný nie je. A ani ľahkým by som ho nenazvala.

Britax Smile III

To určite radšej skôr ten Valco Snap Ultra Trend s nafukovacími Sport kolesami. Ale je pravda, že najterénnejší s takou tenšou (a teda ľahšou) konštrukciou nebude. Ale bežné nerovnosti s tými Sport kolesami zvládne, takže ak by váha bola prioritou, určite je to ok voľba.
Nezabúdaj, naozaj, že na výlety v prírode potrebuješ väčší kočík. Ak do kufra väčší nezmestíš, budeš musieť rátať s obmedzenou terénnosťou kočíka.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Ja by som určite ešte kuk Joie Versatrax. Tiež je to taký kompromis ceny a kolies, ale s dlhým sedákom. To je výhoda.

Joie Versatrax

Z lacnejších ti potom ešte poradím pozrieť Kinderkraft All Road. Nie je najterénnejší, ale je dobrým kompromisom čo najnižšej ceny, dlhej ložnej plochy, schopných kolies (ako tak). Aj keď teda plnených gumených.

Kinderkraft All Road

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli