Športový kočík ovládateľný jednou rukou, do terénu, pre nižšiu mamičku. Cybex Balios S Lux?

Zodpovedané
25. jan 2021

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý by bol ovládateľný jednou rukou a mal veľmi dobré jazdné vlastnosti. Aby bol vhodný na zničené bratislavské chodníky, výmole, vysoké obrubníky, poprípade do ľahšieho terénu. Momentálne mám CAM Cortina X3 Evolution, na ktorej mám rada (okrem iného) jej veľké terénne kolesá. Rozmýšľam ale, že by som ju vymenila za niečo ľahšie. Hlavne nechcem žiadnu hrkálku. Kočík nemusí byť veľmi skladný a ani otočný - poteší to, ale nie sú to priority. A ešte, som nižšia (163 cm).

Mám vyhliadnutý Cybex Balios S Lux River Blue, ale neviem to takto cez internet odhadnúť, či spĺňa moje požiadavky (hlavne na cestu terénom a moju výšku). Čo si myslíš? Poprípade vedela by si mi nejaké kočíky odporučiť? Farebný poteší (bordová, tyrkysová) ale tiež to nie je nutnosť. Cenovo okolo 300, ak bude niečo veľmi super, tak môže byť aj drahšie..

Ahoj,

Cybex Balios S Lux - prepáč, ale na (hoc ľahší) terén, teda najmä po takom väčšom, schopnejšom kočíku, ako je CAM Cortina - bude brutálna zmena.

Cybex Balios S

Cam Cortina X3 Tris Evolution

Najmä predné kolesá, ktoré sú menšie, plus nie tak pevné a odolné - no, viacero mamičíek s väčšími očakávaniami ho potom pomenovali na nerovnostiach, mačacích hlavách ako skôr hrkálku. Bojím sa, že hľadáš pevnejší kočík, proste ti nevyhovie, to je celé.

Určite odporučím v tej cenovej hladine niečo neotočné. Menej použitého materiálu, viac priestoru (z dlhodobého hľadiska) - a hlavne ľahší a skladnejší model v porovnaní s otočným kočíkom.

Baby Jogger City Mini GT2 by bol jednoznačne najobratnejšou a najpohodlnejšou voľbou ako kvalitnou, tak aj na rôznorodý terén, tak aj do mesta a na rýchle skladanie. Je to ale teda trojkolka, žiaľ drahšia ako tvoj rozpočet, a aj farebne nie je zase až tak široký výber.

Baby Jogger City Mini GT2

Z menších schopných TFK Dot 2, ten je keď tak dostupný v zelenej Olive, ktorá je teda z tých menej neutrálnych.

TFK Dot 2

Prípadne k tyrkysovej by sa blížil možno Thule Spring v Teal Melange.

Thule Spring

Ja by som jednoznačne šla do lepšieho, aj keby trochu drahšieho kočíka. Skôr trojkolku - najmä po tvojej Cortine. Klasická ľahšia štvorkolka ťa za mňa sklame a kvôli cene, priestoru, ako i váhe neotočného modelu. Skús zvážiť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli