Športový kočík Oyster Zero - má kolmý sed? Sadne aj nižšej maminke? Aké sú alternatívy, ak nie?

Zodpovedané
27. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či má Oyster Zero kolmý sed - ak nie, aká alternatíva by bola ku tomu kočíku čo sa tyka ceny, funkcií, parametrov? Tiež sa chcem spýtať, či je vhodný pre moju výšku 156 cm.

Ďakujem pekne 😊

Ahoj,

Oyster Zero nemá vyslovene šikmý sed, ale úplne kolmý nie je. S mierne nakloneným sedom je nutné pri pásom polohovaných chrbtových opierkach ozaj ľahkých modelov rátať. Je to konštrukčná vec a skompaktňuje skladanie, ako aj znižuje váhu kočíka. Za mňa je uhol ale fajn a synovia sa naň nesťažovali.

Babystyle Oyster Zero

K výške - si dosť nizučká, takže odporučím radšej si ho vopred vyskúšať. Ideálny je podľa mňa tak pre 165 - 178 cm vysoké maminy a ostatným by som odporučila skôr skúsiť, keďže rukoväť sa nepolohuje.

Alternatívne by som ti asi poradila hlavne pozerať na modely s polohovaním chrbátika na páčku, čo ale znamená trošku ťažšie kočíky. Ale aj z tých pásových sa čosi nájde - kuk na ABC Design Okini - ešte aj nastavovanie rukoväte má.

ABC Design Okini

Alebo potom odporučím značku Peg-Pérego - robia kočíky s fakt kolmými opierkami. Taký športový model Tak je jednoznačne vo váhovej kategórii Oyster-u.

Peg-Pérego Tak

Baby Jogger City Mini Zip je tiež skvelým kandidátom.

Baby Jogger City Mini Zip

Maclaren Techno Arc je ďalší zaujímavý alternatívny nápad na ľahší športiak (~golfky).

Maclaren Techno Arc

Prípadne ešte spomeniem aj značku Joie, kde nájdeš inšpiráciu na pákou polohované opierky chrbta.

Joie Crosster

Joolz Hub+

Joolz Day

Joolz Day+

Joolz Aer

Joolz Geo2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli