Športový kočík po trojkombinácii, štvorkolesový, aj na mierny terén, skladný, priestranný

Zodpovedané
8. jún 2020

Ahoj Eli,

obraciam da na teba s pomocou ohladom vyberu kocika po 3-kombinacii. Momentalne este pouzivame vanicku, ale uz je len tak tak. Mame kocik ABD Design Condor. Na zaciatku urcite vyuzijeme sportovu cast z 3kombinacie. Ale chceli by sme sa poobzerat uz aj po cisto sportovom. Pravdepobne budeme potrebovat dlhsi kocik, nakolko syn ma 7,5 mesiaca a 72 cm, 7 kg. Hladame kocik, ktory nam uz vydrzi.

Nase poziadavky:
Nekorytkove sedenie
Moznost predlzit striesku
Vyuzitie aj v miernom terene - lesna cesticka - ako momentalne ABC Design Condor zvlada
Prakticky nakupny kosik
Spratny do auta - uprednostnujeme skor praktickost velkosti po zlozeni ako celkovu vahu
Jednoducho ovladatelny
Nie trojkolkovy model

Vedela by si nam dat nejake tipy, na ktore kociky sa mame zamerat a popozerat, nakolko vyber je momentalne velmi velky?

A este jedna otazocka - co hovoris na polske sportiaky konkretne tento model - https://easy-go.com.pl/product/wozek-spacerowy-... (EasyGo Virage)?

Dakujem za pomoc 🙂

Ahoj,

ak hľadáte športový kočík, čo vydrží - bude dlhší, kvalitný natoľko, že nebudeš mať chuť ho po pár mesiacoch predať. Pozrela by som sa po modeloch neotočných a kvalitnejších.

Ovládateľnosťou a terénnosťou by trojkolesový kočík (ako Baby Jogger City Mini GT2) bol podstatne lepšou voľbou. Ale ak si proti trojkolkám, jasné, že ti ho nútiť nebudem. Odporučím ale ako otočný model využívať ten, čo máte a doplniť to nejakým ľahším, neotočným modelom.

Baby Jogger City Mini GT2

Casualplay LOOPi Allroad je jednoznačne zaujímavou a relatívne dostupnou voľbou, ktorú odporučím pozrieť.

Casualplay LOOPi Allroad

Gesslein S4 je tiež modelom, ktorý prejde aj nejaké nerovnosti. Jasné, že ťažký terén bude už asi moc.

Gesslein S4 Air+

Z menších, skladnejších kuk napr. na TFK Dot 2.

TFK Dot 2

Z ozaj lacnejších by možno sadol taký Lionelo Annet Tour, minimálne kolesami a strieškou. S nízkou cenou sa samozrejme rátaj aj s o niečo menšou prepracovanosťou.

Lionelo Annet Tour

Čo sa týka EasyGo Virage, tak to je za mňa jednoznačné nie. Možno iný typ, ale toto je veľmi mestský, tvrdý kočík skôr a horším ťažiskom, ktorý bude na nerovnostiach drncať - a nepríde mi, že to práve je ten model, čo by vydržal. Tnto by som ja brala maximálne ako druhý do auta a nenáročné občasné prechádzky, tak je robený. Nie je ani nijako extra priestranný. A to nie som proti poliakom - ak je pre spôsob používania vhodne spravený, prečo nie, ale tento v tvojom prípade podľa mňa nie je.

EasyGo Virage

Od tejto značky jedine Quantum Air, ale príde mi, že v tej kategórii kočíkov sú aj lepšie, ako je ten (aj v cca rovnakej cene).

EasyGo Quantum Air

Kuk potom radšej to Lionelo… alebo niečo ako Britax B-Motion 4 Plus a z jednoduchších Kinderkraft Grande (ale vyslovene tereňák tento nie je).

Britax B-Motion 4 Plus

Kinderkraft Grande LX

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli