Športový kočík pre 12m+ do náročného terénu. Joie Mytrax? Je nejaký otočný? Limit cca 300 eur.

Zodpovedané
9. jún 2020

Mila Eli,

Prosim o radu s vyberom sportoveho kocika pre nasho 15mesacneho synceka (12kg). Hladame kocik lahsi, jednoducho poskladatelny a spratny aj do auta. Vyuzitie aj v horsom terene a po rozbitych chodnikoch -> s vacsimi kolesami. Ja by som preferovala aj otocny, kedze to doteraz vyuzivame, ale mozno by sme si zvykli aj na neotocny. Manzel je dost vysoky, takze polohovatelna teleskopicka rucka by bola tiez vitana. Rada by som vyuzivala kocik v lete, zime - a teda dufam, ze by to uz mohol byt nas posledny 🙂

Dnes som videla Joie Mytrax kocik, ktory sa mi velmi paci, ale chcem vediet, ci najdem podobny aj otocny kocik. Radi by sme sa zmestili do 300 eur, ak je to mozne.

Dakujem velmi pekne.

Ahoj,

ak naozaj hovoríme o ťažkom teréne, ako si to nazvala, budeš asi potrebovať väčší rozpočet a očakávanie skôr o trochu väčšieho kočíka. Ťažký terén sa nesnúbi s ľahšími kočíkmi a už vôbec nie lacnejšími novými, ktoré. ňom postupne rozhegáš.

Mojou prvou radou by preto bolo - trojkolka, ktoré sú do ťažkého terénu omnoho lepšie, ale tým pádom aj kočík neotočný, ďalej možno aj pozrieť bazár - lebo ak má byť ľahší, to, aby aj terén vydržal, je naozaj ťažké skĺbiť s niečím, čo nie je dostatočne kvalitné a tým pádom aj drahšie tak, aby si netrpela pri jazde a aj dieťatko malo pohodlie.

Preto začnem od silného, silného odporučenia modelu Baby Jogger City Elite, príp. City Mini GT2, alebo napr. trojkoliek od Mountain Buggy či TFK Joggster Trail. To sú kočíky do ťažšieho terénu, s ktorými sa ti pôjde dobre, vydržia ti a aj dieťatku.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Mini GT2

Mountain Buggy Duet V3

TFK Joggster Trail 2

Ak hovoríme o nižšou budgete a teréne nie až tak náročnom, tak Mytrax je ok. Ale predné kolesá trochu hrkajú - treba ich vypodložiť v spoji tesniacimi gumičkami.

Joie Mytrax

Okrem neho z lacnejších neotočných by bol ok asi niečo ako Britax B-Motion 3 Plus, Lionelo Annet Tour.

Britax B-Motion 3 Plus

Lionelo Annet Tour

Nezabudni, že neotočný to podstatne skôr vydrží do konca kočíkovania ako otočný - priestranných otočných je málo a čím nižšia cena, tým viac kompromisov. Ak, tak pozri Joie Versatrax a rátaj s kompromismi.

Joie Versatrax

Okrem toho by som pridala a pozrela na Emmaljunga NXT60 F/ Emmaljunga NXT90 F, čo sú podstatne drahšie, ale priestrannešie a kvalitnejšie kočíky. Tak asi kuk aj bazár.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Flat

A z korýtkových jednoznačne BJ City Premier/BJ City Versa GT.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Versa GT

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli