Športový kočík pre deväťmesačného - jeho PP Book 51S je mu úzky. Odpruženie, otočné sedenie, lacnejší (príležitostné použitie)

Zodpovedané
1. okt 2020

Ahoj,

prosim o radu pri vybere kocika. Aktualne mame Peg Perego Book 51 S. Nas maly ma 9 mesiacov a sportova cast je mu uz uzka, tak hladame nieco sirsie. Idealne odpruzeny kocik, ktory ma sedenie v smere aj v protismere jazdy, nie vsak za vela penazi, kedze ho budeme vyuzivat prilezitostne.

Zatial zvazujeme napr. Joie Versatrax... Toto je nase prve babatko, a tak ocenim kazdu radu ohladom vyberu.
Dakujem.

Ahoj,

ja by som začala niečom trošku iným. Tvoj kočík je otočný a začína byť tvojmu chlapcovi malý. K tomu pridávaš, že chceš niečo lacnejšie, lebo ide iba o príležitostné použitie. Ja osobne, ak chcem priestranejší, aj cenovo dostupnejší model a ešte k tomu ho teraz idem používať príležitostnejšie, nešla by som do otočného modelu, ktoré sú všeobecne podstatne užšie než tie neotočné. Okrem toho, neotočný model bude aj ľahší a spratnejší. Bude teda aj lacnejší, okrem iného.

Joie Versatrax je z týchto otočných veľmi ok, najmä na svoju cenu. Neočakávala by som od cenovo dostupného modelu zázraky a každý kočík má svoje nevýhody. Za mňa v tej cenovej kategórii môže byť. Zdôrazňujem, že bude užšieho rázu (nie vyslovene úzky a aj o čosi priestrannejší oproti tvojmu kočíku) - a bude užší každopádne.

Joie Versatrax

Na príležitostné použitie a čo najdostupnejší model by som ja uvažovala skôr v oblastiach ako Kinderkraft Grande LX, Joie Litetrax Air, Petite&Mars Street(+).

Kinderkraft Grande LX

Joie Litetrax 4 Air

Petite&Mars Street+

Aj ušetríš, aj vydrží dlhšie a aj zmestíš fusak. Akurát u tých dostupných niet tak moc toho odpruženia (Litetrax aj hej). Ale zasa napr. u Streetu sa dá vyriešiť nafukovacími kolesami Air (voliteľné).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli