Športový kočík pre jeden a polročného, 14kg chlapca, s ľahkým skladaním. Valco, Britax, či iný?

Zodpovedané
17. júl 2019

Dobry den.

Aky sportovy kocik by ste mi odporucala...? Mam synceka 1,5rocneho, vazi cca 14kg. Chcela by som, aby sa kocik lahko skladal - nebol moc tazky. Kolesa neviem, ktore su lepsie - mala som zatial iba nafukovacie.

Paci sa mi napr. VALCO alebo BRITAX ale rada si precitam aj ine znacky, ktore su dobre a pekne...

Dakujem

Ahoj,

pre veľkého chlapca (rok a pol. 14 kg, no teda!) sa hlavne obzeraj po niečom s vyššou nosnosťou a hlavne zodpovedajúcim priestorom.

Kočík značky Valco by aj celkom šiel, ale skôr by som riešila Snap Trend - kvôli priestorovému hľadisku (ložnej ploche).

Valco Baby Snap 4 Trend

Z Britaxov by som, kvôli bytelnosti a odolnosti kočíka, riešila jedine trojkolesový alebo štvorkolesový B-Motion Plus.

Britax B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 4 Plus

Okrem toho by som ešte spomenula ABC Design Okini - jednoduchý, šikovný, priestranný. Baby Jogger City Mini GT2 je ďalšou super možnosťou s vysokou nosnosťou.

ABC Design Okini

Baby Jogger City Mini GT2

Espiro Sonic či Sonic Air ss nafukovačkami sú zaujímavou cenovo dostupnou možnosťou, rovnako ako Coletto Joggy. Ešte spomeniem aj cenovo i dizajnovoatraktívny Kinderkraft Grande, prípadne Lionelo Annet Plus.

Espiro Sonic 2016

Espiro Sonic Air

Kinderkraft Grande

Lionelo Annet Plus

No a ku kolesám - záleží, na čo si zvyknutá, čo ti vyhovuje a aký je terén okolo. Ak je náročnejší, alebo štrkový, nerovný - penové nemusia vždy stačiť. Ale ak sú to prechádzky bežné, nenáročné, penové sú vhodné aj pre ich nižšiu váhu. Podľa terénu zohľadni aj ich veľkosť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli