Športový kočík pre nízkych rodičov, skladný so sedadlom a aj na horší terén. Greentom Upp Reversible?

Zodpovedané
11. jún 2020

Potrebujem radu... Drobec ma 8mesiacov, mame Quinny Zapp - je super, ale chcela by som ho zmenit uz len na sportovy, kedze tento je trojkombinacia. Takze nieco pre nizkych rodicov, aj na horsie tereny, korytkove sedenie a dlhsia strecha - a hlavne aby sa skladal spolu s konštrukciou... Zapacil sa mi Greentom Reversible, ale niesom rozhodnuta...

Prosim o radu, co vybrat, ked ponuka je taka velka.

Ahoj,

v prvom rade poradím, že ak máš kočík, o ktorom si myslíš, že je super, neponáhľaj sa s menením. Je dosť možné, že pri ďalšom ti bude niečo (iné) vadiť.

Tak mojou prvou radou bude možno zvážiť len predať ostatné súčasti trojkombinácie (vanička, vajíčko, adaptéry) a nechať si len športiak, ktorý teraz používate a označuješ ako super.

Ak náhodou predsa len nie, trošku ma zaráža tvoj výber, lebo v podstate uvádzaš len niekoľko parametrov, ale tie tvoj vytúžený model vlastne vôbec nespĺňa. Korýtko, ok, to áno.

Horšie terény a Greentom Upp Reversible - no, to je na pováženie, ale skôr nie. A ani tú dlhšiu strechu nemá, v ľahu je skôr krátka. A teda skladanie so sedadlom... u Greentom Reversible sa TEORETICKY dá, ale so sedadlom je to strašne dlhé balenie, takže sa so sedákom ani neoplatí skladať, skôr je kompaktnejší, ak najprv sedadlo odnímeš.

Greentom Upp Reversible 2015

Za mňa, kočík, ktorý sa skladá aj so sedadlom, aj na nerovnosti, aj korýtko a k tomu ešte aj priestranný, takže vydrží - Baby Jogger City Premier. Nie najmenší v rozloženej polohe, ale stojí za to.

Baby Jogger City Premier

Easywalker Harvey2 s All-Terrain kolesami stojí za zváženie, aj keď nejak zásadne kompaktný nie je. Za to je ľahký.

Easywalker Harvey2

A z týchto drahších kuk aj na Gesslein FX4 Life.

Gesslein FX4 Life

A kuk možno aj bazárový Mamas&Papas Sola City. Ten by všetko spĺňal asi tak najviac, najmä čo ak vezmem do úvahy aj to pohodlie skladania.

Mamas&Papas Sola City

Po Quinny by ťa možno zaujal aj Quinny Zapp Flex, ale tiež sa tam terénnosťou až tak nebudem oháňať. Je každopádne priestrannejší ako Greentom.

Quinny Zapp Flex

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli