Športový kočík pre šesťmesačného - úplný ľah, priestranný, otočný. Na cene nezáleží.

Zodpovedané
6. júl 2020

Ahoj,

prosim o radu. Potrebujem sportovy kocik pre 6 mesacneho syna. Uz nechce byt vo vanicke. Najhlavnejsie je, aby siel do uplneho lahu. Super by bolo otacanie do oboch smerov, a aby priestranny - aby sme ho vyuzili co najdlhsie. Na cene nezalezi.

Ahoj,

aj keď ti na cene nezáleží, mne veľmi záleží aspoň na nejakej ďalšej predstave - teréne, požadovaných vlastnostiach (napr. či ti záleží na strieške, alebo skôr nákupnom košíku, terénnej jazde, type kolies, veľkosti po poskladaní). Takto iba viem, že má byť otočný s úplným ľahom a k tomu priestranný. A keďže cenu neriešiš, tipnem si, že aj kvalitný.

Ja osobne by som si z priestranných otočných športových kočíkov pri neexistujúcom finančnom limite vybrala čo možno najkvalitnejšiu možnosť, preto by som asi pozerala na Emmaljunga NXT60 F. Ide o kvalitu na X rokov a k tomu s ložnou plochou podstatne dlhšou, než je bežné.

Emmaljunga NXT60 Flat

Keby som riešila niečo čo možno najmenšie, obzrela by som sa zasa po niečom ako Joolz Hub alebo Cybex Mios. Sú to konštrukčne dobré malé kočíky s otočným sedadlom, ale teda rátaj, že tým, že sú menšie a otočné, sú aj ich sedadlá užšie (U Mios-u je trošku väčšie, aspoň mne tak príde).

Joolz Hub+

Cybex Mios

A ak by som zasa skladnosť neriešila, ale napr. komfort jazdy by bol dôležitý, aj niečo ako Britax Go Big by bol super, lebo ten sa tlačí skoro sám.

Britax Go Big2

Takže ťažko poradiť, je toho viac v otočnej kategórii a priestranného otočného je toho zasa menej. Vybrať je ťažké, ak neviem, čo ešte okrem otočnosti je priorita. Každopádne ale poradím aj rátať s tým, že otočné sedadlo nikdy nebude tak priestranné, ako neotočné. A obrovský otočný sedák nie je tak úplne možné nájsť. Strieška tam vždy bude nižšie, a preto celkový priestor - okrem užšieho priestoru kvôli konštrukcii naklikávania bude obmedzený zhora aj zdola konštrukciou samotného sedáku.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli